ÜST REKLAM

logo

reklam

VİCDAN

Seçmenlerin Vicdanı Nerede Başlar, Nerede Biter?

Gerçekten, Samandağ’ında, Vicdana Dayalı Oy kullanan var mıdır?

Vicdan nedir ve nereye dayalıdır? Vicdan Helal midir, Haram mıdır?

VİCDAN: Kişiyi kendi davranışlarıyla ilgili olarak bir yargıda bulunmaya yönelten, kişinin kendi ahlak değerleri üzerinde dolaysız ve kendiliğinden yargılama yapmasını sağlayan, kişiye doğruyu ve iyiyi yapma yükünü de yükleyen içsel güdüdür. Eşanlamlısı; Duyunç

VİCDANSIZ: Yukarının tersi. Eşanlamlısı; Duyunçsuz

Yaptığım ön araştırmalar göre, Vicdan ve Vicdansızlık budur. Buna da, insani değerleri olan, her sağduyulu vatandaş sahiptir. Doğuştan beri sahip olduğumuz ve beraberimizde getirdiğimiz, insani kurallardır. Vicdan, Dinen ve Kanunen de aynıdır. İyi-Kötü, Doğru-Yanlış, Helal-Haram gibi terimlerde, aslen vicdanın da ölçüsüdür.

Şimdide temel konumuza dönecek olursak, konumuz ve tartışılması ehemmiyet taşıyan unsurlar ise, nereye ve kimlere oy verilmesi gerektiğidir.

Kendimizi bildik bileli, hep ya CHP’ye oy verdik veyahut solcu dediklerimizin peşinden giderek, onların seçtikleri sağcı partilere oy verdik. Onlar istedi, bizler güvenerek oylarımızı verdik; olmadı. Para ile satın aldıkları oylara, solcu oldukları için tepki göstermedik, olmadı. Seçimlere fesat karıştırıldı, göz yumduk olmadı. Halkın desteğini almalarına rağmen, olmadı, olmadı, hiç birşey olmadı. Sadece, bir sonraki seçimlere dek kandırıldık.

Son 35 yılın bilançosuna bakılacak olursa, seçmenler ..nayi yerine kondu. Hizmet görmedi, Hor görüldü. Sevdiğimiz bu Şehrin İnsanına ait Belediye Binası ve İmkanları, seçtiklerimiz tarafından Şahsen ve kendi çıkarları için çalışanlarına, çar çur edildi. Bizlerin ve çocuklarımızın rızkı, parası ve geleceği çalındı. Şimdiye kadar dur demesini bilmedik, öğrenmedik, denemedik. Her gelen bizlere gideni aratırken, her gelenin kaldırdığı ganimetlerde, gideninkinden kat kat fazla oldu.

O halde, Vicdan kavramı neremizde idi! Oylarımızı verirken, hangi kriterler göz önünde bulundurularak, yön aldık, oylarımızı kullandık? Soru güzel, cevap ise vahim.

Son 35 yılın bilançosu; su yok. Elektrik kesintileri çok. Deniz ve Çevlik Ana Yollarını, Altyapı ve Hastahaneyi ve de diğer kentsel İhtiyaçları devlet yaptı. Yol yapımında kullanılan Parke Taşlarının Paraları halktan toplandı. Kısmen Ayakkabılarımız kirlenmese de, parke yolların uygun olmayan şekillerde ki diziminden kaynaklanan çukurlaşmalar yanı sıra Belediyenin yap boz hikayesine dayalı entrikalardan dolayı, ayakkabılardan daha da pahalı olan, araba tamirlerine maruz bırakıldık.

Evler, toprak üstü ve altı yapılar, bizlerden ve Devletten ise, son 35 yıl içerisinde Belediyeye aktarılan Paralar nerede? Ha bide Belediyeye ait, şu anki kalan Borçlarda unutulmamalı!

Belediyemizin Yönetimi ile ilgilenen Mensuplar (Politikacılar), halen bu şehirde, CHP nezdinde hüküm sürme çabası içerisine girmişlerdir.

Acaba bu kez, Vicdanımızı kullanacak mıyız? Yoksa oylarımızı CHP’ye verdikten sonra; Kılıçdaroğlu’na yazdığımız Mektuplarla, kurtar bizi diyerek yakarmaya devam mı edeceğiz?

Bizlere bunları yaşatan mı, yoksa sürekli onlara oyları vererek, öğrenmeyi bir türlü beceremeyen bizler mi suçluyuz?

Bana göre; Bizler birbirimizle uğraşırken, Atı alan üsküdarı geçiyor ve olan da yine bize oluyor. Değişelim, kendimize ve memleketimize, hayırlı evlatlar olalım, örnek olalım. Değişelim, değişimi RED eden, YOBAZları seçmeyelim. Başkalarına da, bir ŞANS tanıyalım. Ne dersiniz, Saygılarımla…

Hikmet Gümüş

Share
253 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?