Zülfü Livaneli En Sevilen Şarkıları - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

Zülfü Livaneli En Sevilen Şarkıları

Bu haber 30 Haziran 2018 - 9:14 'de eklendi ve 484 kez görüntülendi.

 

Kültür, sanat ve politika alanında Türkiye’nin önemli isimlerinden birisi olan Zülfü Livaneli, müziği ile birçok ulusal ve uluslararası ödül almış ve eserleri dünyaca ünlü isimler tarafından seslendirilmiş bir sanatçıdır. Sanat yaşamı boyunca 300’e yakın besteye ve 30 film müziğine imzasını atmıştır. 1978 senesinde çıkardığı “Nazım Türküsü” adlı albümde Nazım Hikmet’in şiirlerinden bestelediği şarkıları bir araya getirdi.

Sanat kariyerine sinema filmlerini de ekleyen Livaneli, dört filmin yönetmenliğini yaptı. Sevda Değil, Leylim Ley, Karlı Kayın Ormanı, Kan Çiçekleri, Nefesim Nefesine, Güneş Topla Benim İçin, Yiğidim Aslanım Burda Yatıyor, Kardeşin Duymaz, Kız Çocuğu, Özgürlük, Yalnızlık, Böyledir Bizim Sevdamız gibi daha birçok eseri yerli ve yabancı birçok sanatçı tarafından seslendirilmiştir.

Zülfü Livaneli, yapmış olduğu müziği daha büyük kitlelerle paylaşma isteğiyle günden güne kendini geliştiren, değişime ayak uydurabilen ender sanatçılardan biridir. Yayınlamış olduğu ilk albümün ardından olumlu eleştiriler ile karşılaşan, isminden hep saygıyla bahsedilen bir isimdir. İşinde uzman editörlerimiz tarafından seçilen Zülfü Livaneli Mp3 indir listesini yaparken siz değerli müzikseverlerin istekleri doğrultusunda sıralama yaptık. Sanatçının tüm eserlerinin bulunduğu listeden istediğiniz şarkıyı seçerek indirme ve dinleme yapabilirsiniz.