ÜST REKLAM

logo

reklam
29 Mart 2017

  ZİRAAT ODASI: KIZGINLIKLA HAREKET ETMEYECEĞİZ

 

Samandağ Ziraat Odası Başkanı Selim KAMACI, HAT-SU Genel Müdürü Mehmet ÇAPARALİ’yi eleştirerek, ÇAPARALİ’nin referandum öncesi ilçemize ceza keser gibi talimat ve emirler yağdırdığına dikkat çekti. Oda Başkanı Kamacı, ilçe halkının bu oyuna gelmeyerek kızgınlıkla hareket etmeyeceğinin altını çizdi.

Oda Başkanı Kamacı, açıklamasının devamında, “27.03.2017 Pazartesi günü yerel gazetelerde okuduğumuz haberleri değerlendirme ve halkımla paylaşma gereksinimi duydum.

HBB’ye bağlı HAT-SU alt yapı yatırımları yaptıkları İlçelere hizmetlerin gidişatını denetlemek üzere çalışmalar ve geziler düzenlemiştir.

Söz konusu İlçelerin HAT-SU’ya göre ehemmiyet arz ettikleri sıralamalardan kaynaklı olsa gerek denetlemelere yanına daire ve şube müdürlerini de alarak HAT-SU Genel Müdürü Mehmet ÇAPARALİ bizzat katılmıştır.

Sayın HAT-SU Genel Müdürü ANTAKYA İlçesinin sağlıklı, kesintisiz ve daha güçlü bir şekilde içme suyuna erişim sağlanabilmesi anlamında Serinyol terfi merkezinde incelemelerde bulunarak elektrik ve panoların bakımlarının yapılmasını emretmiş. Eksikliklerini acele ile tamamlanmasını tembih etmiş,

Akabinde KIRIKHAN İlçesine yapılan ve maliyeti 10 milyon 335 bin TL’ye mal olan arıtma tesislerinde incelemelerde bulunarak bir an önce bitirilmesi yönünde talimatlar vermiş.

Ardından BELEN İlçesinde hayata geçen içme suyu projesi kapsamında çalışmaların acele ettirilmesi ve eksikliklerin tamamlanması yönünde talimatlar vermişler.

İSKENDERUN da hizmete giren HAT-SU İlçe hizmet binasını ziyaret etmişler, orada vatandaşların sorunlarını dinleyerek isteklerini, eksiklerini not almışlar.

H.B.B. Altınözü’nde içme suyu şebekesi, su depoları ve kanalizasyon işlerinin bitmesinin ardından yolların zemin iyileştirme çalışmalarına hızla geçilmiş çok yakın bir zamanda asfaltlanacağının sözleri verilerek halkı memnun etmişler. Bu minvalde HBB ve ona bağlı olan HAT-SU’nun Genel Müdürü ekibi ile birlikte yaptıkları çalışmalar çerçevesinde Samandağ İlçesini de unutmadılar.

Sayın HAT-SU Genel Müdürü referandum öncesi talimat ve emirler yağdırarak SAMANDAĞ İlçesinde HAT-SU tarafından:

1-Ceza yazmalar yoğunlaştırılmış

2-Vatandaşların yaşam hakkı olan suların kesilmesine yönelik çalışmalar yoğunlaştırılmış

3-Geriye dönük borç tahakkukları ortaya sürülmüş.

4-Borç tahsilatına yönelik takipler başlatılmış bulunmaktadır.

HAT-SU Genel Müdürü’nün referandum öncesi Samandağ’ına yönelik yaptığı bu çalışmalar EVET’çiler tarafından memnuniyetle karşılanır düşüncesindeyim.

Ancak; biz Samandağ halkı olarak bu tür uygulamaların havasına kapılıp kızgınlıkla hareket edecek kadar bilgisiz değiliz.

Genel ile yereli ayırt etmesini çok iyi bilmekteyiz. Her şeyin bir zamanı vardır.

Bu gün yaratanın bizleri yani insanları diğer mahluklardan ayırt ederek bahşettiği düşünebilme, konuşabilme yeteneğinden istifade ederek elde ettiğimiz bilgiler doğrultusunda özgürlüğümüzün ve insanlık onurumuzu ehemmiyet ile korumaya almamız gereken gün olduğunun bilincindeyiz” dedi.

Haber-Foto:Ali Doğru

 

 

Share
637 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?