ZİRAAT ODASI BAŞKANI SELİM KAMACI’DAN UYARI Afet Yardımı için son müracaat Bugün - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

ZİRAAT ODASI BAŞKANI SELİM KAMACI’DAN UYARI Afet Yardımı için son müracaat Bugün

Bu haber 05 Haziran 2020 - 11:14 'de eklendi ve 630 kez görüntülendi.

 “Söz Konusu Afetin İlçemizi 450 Trilyon TL Zarara Uğratacağı Hesap Edilmektedir”

Samandağ Ziraat Odası Başkanı Selim Kamacı, son zamanlarda yaşadığımız Corona Viris salgını, yurtdışı işçilerimizin işlerini bırakıp evlerine dönmeleri ve daha önce yaşanmamış derecede ilçemizi kasıp kavuran sıcak hava dalgasının ciddi derecede ekonomik kayıplar yaşatacağını ifade ederek bu durumdayken İlçemiz vatandaşlarının birbirleri ile dayanışma içerisinde olması gerektiğini vurguladı.

Samandağ Ziraat Odası Başkanı Kamacı aynı zamanda Sıcak Havalardan zarar gören Narenciye Üreticilerimizin Afet Yardımı için son müracaat tarihinin Bugün olduğunu da açıkladı.

Konu üzerine yaptığı açıklamada Kamacı; “Değerli Samandağ Halkı: Covid 19 salgınının yarattığı Ekonomik kayıplar ile sosyal tahribatların devam ettiği bir zamanda.

Halkın normal hayata dönme ve zararlarını telafi edebilme umudu ile iş yerlerini açma telaşında olduğu bir zamanda. Yurt dışında çalışan işçilerimizin işlerini kaybedip ülkeye döndükleri bir zamanda.

Daha önce yaşanmamış derecede ilçemizi kasıp kavuran bir sıcak hava dalgasına maruz kaldık.

Bu Doğal Afet İlçemiz Ekonomisinin can damarı olan Tarımsal üretimimizi fevkalade olumsuz etkilemiş ürünlerimizin Telef olmasına sebep olmuştur.

Söz konusu Afet ilçemizi 450 Trilyon TL zarara uğratacağı hesap edilmektedir. Ekonomik kayıplar ile birlikte Sosyal Anlamda Olumsuz etkiler yaratacağı Derin yaralar açacağı gibi, Tarım sektöründen Ayrıca fayda sağlayan işçilik, Esnaflar, Tüccarlar, Nakliyecilere de olumsuz yansımalarına hazırlıklı olmalıyız.

Değerli Samandağ Halkı: Daha önce olduğu gibi Kendi sorunlarımız ile baş başayız. Bu noktada Birbirimize manevi anlamda Destek olmamız, birbirimize karşı sabırlı ve toleranslı davranmamız, birbirimize karşı empati ile yaklaşmamız, birbirimize karşı anlayış ve hoşgörülü davranmamız, geniş Ahlak ve geniş Akıl ile davranmayı ön planda tutmamız gerektiği bir zaman içindeyiz.

Bir musibet bin nasihata bedeldir atasözünü hatırlayarak İnsanlık değerlerini en önde tutmanın sınavını vereceğimiz günlerdeyiz. Çocuklarımıza, Gençlerimize nasihat vermemiz ve hayata hazırlamamız gerektiği günlerdeyiz. Ülkemize ve Samandağ halkına geçmiş olsun diler, geleceğimize UMUT İle bakmaya devam edelim. Sevgi ve saygılarımla” ifadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı