ÜST REKLAM

logo

reklam

ZİFİRİ KARANLIKTA BİLE GÖRÜNTÜ ALINABİLECEK

 

İlçeyi daha güvenli ve huzurlu bir hale getirmek için ilçemizde 2 noktaya daha MOBESE kamerası takıldı. MOBESE, özellikle hırsızlık olaylarına karşı caydırıcı özellik taşıyor.

İçişleri Bakanlığı ve Savunma Sanayi Müsteşarlığı’nın görevlendirmesiyle çalışmalarını yürüten ASELSAN ilçemizde 2 noktaya Kameraları yerleştirdi. Kameralar;  Eczacı Meryem Karaçaylı İlköğretim karşısı ve Yayladağı Yolçatısı Sutaşı Mahallesi Girişine yerleştirildiler.

 

Yüz tarama sisteminin de ötesine geçen göz tarama özellikli cihazları bulunana Mobesede her insanın parmak izi gibi gözü de benzersiz olduğu için bu sistemle daha verimli güvenlik önlemleri alınabilecek. Sistem sahip olduğu teknolojiyle gece karanlığında da görevini yerine getirecek.

Sistemle 500 metre kadar mesafeden bir kişinin kolunda bulunan saat görüntülenip saatin kaçı gösterdiği tespit edilebilecek.

MOBESE ile suçun önlenmesi ve suç sonrasında kanıtların ve şüphelilerin tespiti, çalıntı araç bulunması, şüpheli paket tespiti, yankesici izleme, kapkaç olayları kontrolü, trafik kazası tespiti ve tüm şüpheli durumların kolayca tespiti mümkün olacak.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

 

Share
2273 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?