ÜST REKLAM

logo

reklam

ZEYTİNYAĞI FESTİVALİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Altınözü, Zeytini ve Zeytinyağını ülke genelinde tanıtmak, üreticiler arasında, ilçenin önemli tarım ürünlerinden biri olan zeytinin önemine dikkat çekerek, farkındalığı arttırmak amacıyla 21-22-23-Ekim 2017 tarihleri arasında Altınözü Kaymakamlığı ve Altınözü Belediyesinin organizasyonu ile 1.’si düzenlenen Altınözü Zeytin ve Zeytinyağı festivalinin değerlendirme toplantısı yapıldı.

Kaymakam Bülent UYGUR başkanlığında yapılan toplantıya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet GÜNER, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Sefer DEVİREN, Mustafa Kemal Üniversitesi Meslek Yüksekokul Müdürü Erdal DAĞISTAN, Hatay Zeytincilik Araştırma Enstitüsü Müdürü Sabahattin ABAY,  İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Eren BAYIRLI ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Hatay Temsilcisi Hasan Tahsin BAKAN katıldı.

Kaymakam Bülent UYGUR;” İlçemizde nereye bakarsanız zeytini görüyoruz. Biz de zeytinin marka değerine katkı sunmak amacıyla festivalimizi düzenleme kararı aldık. Bugüne baktığımızda festivalimizin kendi adımıza başarılı olduğumuzu görüyoruz. Festivalle ilgili olumlu dönüşler aldık. Bundan dolayı son derece mutluyuz. Festival kapsamında Dağ Bisikleti Yarışması, Zeytinyağı Tadım Eğitimi, Festival Kortej Yürüyüşü, sezonun ilk Zeytin Hasadı, Fidan Dikimi, Tokaçlı Zeytin Müzesinin açılışı, 15 Temmuz Milli İrade Parkında kurulan stantların gezilmesi, Zeytinyağlı Yemek Yarışması, Zeytin Çalıştayı, Folklor Ekiplerinin gösterileri ve Zeytin Dalı Korosu ile Karsu DÖNMEZ konserlerini gerçekleştirdik. Festivalle ilçemizin hoşgörü ortamını bütün Türkiye’ye tanıtma fırsatı bulduk. Biz bunu yaparken tek başımıza yapmadık, hepimizin gayretli çalışmasıyla oldu. Geldiğimiz noktada bu festival son derece başarılı bir festival oldu. Gelecek yıllarda da bu festivalin kurumsallaşarak ilerlemesini arzu ediyoruz. Bundan sonra yapacağımız çalışmalar hakkında bu festivalle ilgili bütün eksiklerimizi, neler yapmamız gerektiğini not ettik. Gelecekte bunları masaya yatıracağız. Daha iyi neler ortaya koyabiliriz, çıtamızı daha nasıl iyi yükseltebiliriz diye karar vereceğiz. Festivale katılan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından toplantıya katılanlarla kısa bir değerlendirmesinin ardından toplantı sona erdi.

Haber Merkezi

Share
467 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+9 = ?