“ZEYTİNLİKLERİN MADEN SAHASINA AÇILMASINI KABUL ETMİYORUZ” « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

“ZEYTİNLİKLERİN MADEN SAHASINA AÇILMASINI KABUL ETMİYORUZ”

Bu haber 08 Mart 2022 - 16:52 'de eklendi ve 203 kez görüntülendi.

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin, kısa bir zaman önce Resmi Gazete’de, ağaç kesimine yetki veren düzenlemeye tepki gösteren kişi ve kurumlara teşekkür ederek bir açıklamada bulundu.

Konu üzerine yaptığı paylaşımda Başkan Çinçin; “Zeytinyağı yiyin ve onunla yağlanın! Çünkü o, mübarek bir ağaçtandır. Antakya Ziraat Odası Başkanı Mehmet Muzaffer Okay, Odamız 2. Meslek Komitesi (Zeytin ve Zeytinyağı) Başkanı Ali Özalp ve Başkan Yardımcısı Yusuf İshakoğlu’nun, Dünya Gazetesi’ne, ‘Zeytinyağı İhracat Yasağı-Zeytinliklerin Madenciliğe Açılması Yönetmeliğinin Sektöre Olumsuz Etkileri’ üzerine verdikleri röportaj için teşekkürlerimi sunuyorum. Ülkemizin en büyük tarımsal zenginliği olan ve gelecek nesillere aktarılması için özenle korunması gereken zeytinliklerimizin maden sahasına açılmaması konusunda her platformda takipçi olacağız.

Bu vesileyle, bugün Resmi Gazete’de yayınlanan kararnameyle, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı görevine atanan Sayın Vahit Kirişçi’yi tebrik ediyor, ilk icraatı olarak da Yönetmeliğin iptali ile ilgili olumlu bir adım atmasını talep ediyoruz.” Dedi.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı