ZEYTİNDE HEDEF: 48 SAAT İÇİNDE ÇEKİM | Samandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

ZEYTİNDE HEDEF: 48 SAAT İÇİNDE ÇEKİM

Bu haber 05 Ekim 2017 - 10:17 'de eklendi ve 128 kez görüntülendi.

İlçemiz Yeşilköy Mahallesi Atatürk Caddesi Mızraklı yolu üzerinde bulunan Aydın Dağ Zeytin Yağı Fabrikası hizmete girdi. Fabrika sahibi Aydın Dağ, işletmede istihdam olanağı sağlamak bir yana zeytin kalitesinde düşüş yaşanmaması şin bu girişimde bulunduklarının altını çizdi.

“Fabrikamızın günlük işletme kapasitesi 170 tondur

14 dönüm üzerinde kurulu fabrika en son teknoloji ürünü makinelerle, profesyonel ekiple zeytinyağı üretimine başladı.

Çitçi olduğunu beyan eden açıklamasında Fabrika Sahibi Aydın Dağ, “daha önceki yıllarda ürettiğim zeytinleri götürdüğüm zeytinyağı fabrikalarında yoğunluktan kaynaklı bazen 2-3 gün beklediğim olurdu. Böyle bir ihtiyacın olduğunu tespit ettim. Zeytin gibi değerli bir ürünün kalitesinde kayıp oluşmaması için en fazla 48 saat içinde zeytinyağına dönüşmesi gerekiyor. Bu tespitler sonucu değerli ağabeyim ve kardeşlerimle beraber Aydın Dağ Zeytinyağı Fabrikasını kurduk.

Fabrikamızın günlük işletme kapasitesi 170 tondur. Ayrıca makinelerimiz, soğuk çekim kalitesinde üretim yapabilmektedir.

Kaliteli üretimin yanında ilçemize bir nebze olsa da istihdama katkı sunmanın mutluluğu içindeyiz. Tüm çiftçi ve üreticilerimize bereketli bir sezon diliyorum. Herkese hayırlı ve uğurlu olsun.  Bizimle iletişime geçmek isteyenler (0533 720 25 15 – 0530 720 55 15 ) nolu telefonlardan ulaşabilirler” dedi.

Haber-Foto: Ali Doğru

afdah.info

voir films