ÜST REKLAM

logo

reklam

“ZEYTİN DALI İLE SAVAŞ OLMAZ”

 

 

Baro Başkanı Avukat Ekrem Dönmez, Türk Silahlı Kuvvetlerinin düzenlediği Zeytindalı Operasyonuna katılan Askerlerimizin başarı ile dönmeleri temennisinde bulundu.

Birlik çağrısında bulunan Dönmez “Ülkemizin içinden geçtiği süreç ve operasyon sürerken, İlimize, ilçelerimize ve illerimize yapılacak bu gibi saldırıların aramızdaki birlik, beraberlik diyalogunu sarsmamasını; bu gibi ortamdan fayda sağlayacakların ekmeğine yağ sürmemesini; durumdan vazife çıkaracaklar için de dikkatli olunmasını istiyoruz. Ülkemizi ve yurttaşlarımızı hedef alan saldırıları kınıyor, ölenlere rahmet ve yaralı yurttaşlarımıza acil şifa diliyoruz” dedi.

Zeytin dalı ile savaş olmaz, ancak ve ancak barış olur ve olmalı…

Baro Başkanı Avukat Ekrem Dönmez, konuşmasında, “Türk Silahlı Kuvvetleri’mizin (TSK) Cumartesi 72 uçakla havadan dün de karadan Afrin’e yönelik “Zeytin Dalı Harekâtı” operasyonu başlatmıştır.

Operasyon sürerken Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Afrin’i bombalamaya başlamasının ardından dün itibariyle 21 Ocak’ta Suriye topraklarından Hatay’ın Reyhanlı ilçesine 11, Kilis’e beş roket düşmüştür. Reyhanlı’daki patlamada bir kişi hayatını kaybetmiş, Kilis’te yedi kişi, Reyhanlı’da 46 kişi yaralanmıştır.

Bugün de Hatay’ın Kırıkhan ilçesinin Suriye sınırına yakın bölgeye de roket düşmüş; saldırıda iki kişi hayatını kaybetmiş, 12 kişi de yaralanmıştır.

Bir enerji santraline yapılan havan saldırısında da bir Tedaş Çalışanını şehit verdik.

Afrin Operasyonu ile ilgili elbette birçok şey söylenebilir. Nasıl başladı, buraya nasıl geldik, sebepleri neydi diye birçok sorunun sorulması da gerekir. Sorulacaktır da. Kimsenin elbet suç işleme özgürlüğü yoktur. Ancak bu duruma gelinmesine yol açan durumu sorgulayanların hain, terörist damgası ile damgalanması geçmişte yapılan ötekileştirmenin bir örneği olduğu için bu haksız damgalamayı ve ötekileştirmeyi hukuki ve doğru bulmuyoruz.

Tarih elbet bu durumun muhasebesini yapmak için uygun bir ortamı daha sonra elbette doğuracaktır. Ancak şimdi temennimiz operasyona giden Türk Silahlı Kuvvetleri’mizin mensuplarının hiçbirisinin burnu kanamadan geri dönmesi ve harekâtın kısa sürede istendiği gibi tamamlanarak selametle sona ermesini umut ediyoruz.

Ülkemizin içinden geçtiği süreç ve operasyon sürerken, İlimize, ilçelerimize ve illerimize yapılacak bu gibi saldırıların aramızdaki birlik, beraberlik diyalogunu sarsmamasını; bu gibi ortamdan fayda sağlayacakların ekmeğine yağ sürmemesini; durumdan vazife çıkaracaklar için de dikkatli olunmasını istiyoruz.

Ülkemizi ve yurttaşlarımızı hedef alan saldırıları kınıyor, ölenlere rahmet ve yaralı yurttaşlarımıza acil şifa diliyoruz”dedi.

Haber: Ümit Sağaltıcı

Foto: Haber Merkezi

Share
414 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?