ÜST REKLAM

logo

reklam
02 Ocak 2017

ZEKİYE NİNENİN EVİNE 18. MADDE ENGELİ

zekiye-4 zekiye-1

İlçemizde işletilen 18. Madde uygulaması zengini daha zengin, fakiri daha fakir kılmak için mi işletiliyor?

ZEKİYE NİNENİN EVİNE 18. MADDE ENGELİ

İlçemiz toplu konutlar civarında ağır koşullarda yaşayan, çinko barakada yaşamını sürdürmeye çalışan 85 yaşındaki Zekiye Hayba’ya yardım çağrımıza çok sayıda duyarlı vatandaşımızdan yanıt geldi. Fakat bu duyarlılık Zekiye Nenenin sorununa çözüm olamadı; Çünkü Zekiye Nenenin kendisine ait olan alan 18. madde işletilerek elinden alınmış.   

İlçemizde bir vatandaşın barınma sorunu olduğunda ilk müracaat etmesi, yardım alması gereken kurum yerel yönetim olmalıyken, mevcut durum tam tersini gösteriyor.

Çağrımıza cevap veren duyarlı vatandaşların karınca kararınca yaptıkları katkılarla prefabrik ev yapımına başlandı. 2 hafta önce başlayan çalışmaların 1 hafta içinde sonuçlanması beklenirken, söz konusu bölgede Samandağ Belediyesi’nin 18. Madde yasası ile arazilerin yerlerini kaydırmasından dolayı yaşanan karmaşadan kaynaklı, çalışmalar bir türlü bitirilemedi.

Yasalarınız sizin olsun, insanlık bize kafidir…

Prefabrik evin yapımını emekçiliği ile üstlenen ilçemiz kaynakçı ustalarından Mehmet Duman, yaptıkları çalışmayı engelleyenlerle ilgili şu ifadeleri kullandı, ”hiç bir kanun, hiçbir yasa insanın yaşam hüviyetinden, insanın barınma zaruriyetinden daha üstün değildir. Şimdi siz önümüze koyduğunuz 18. Madde yasası ile bu insanların barınma ve yaşama alanlarına bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde el uzattınız, bizi şikayet ettiniz, çalışmalarımızı aksattınız. Bu yaşlı teyzemizin barınması ile ilgili dağ gibi engeller koydunuz. Mühim değil. Engelleri tek tek aşacağız, öyle yada böyle. Bu insanların barınma hakkını elde etmelerini sağlayacak, gerekirse bütün mahalleyi ayağa kaldırıp bu işi bitireceğiz. Hiçbir engel bizi yıldırmadı, yıldıramayacak. Yasalarınız sizin olsun, insanlık bize kafidir” dedi.

 

 

 

Share
716 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?