ZEHİRLİ BALIKLAR, VATANDAŞLARI HASTANELİK ETTİ « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

ZEHİRLİ BALIKLAR, VATANDAŞLARI HASTANELİK ETTİ

Bu haber 02 Ağustos 2022 - 10:22 'de eklendi ve 725 kez görüntülendi.

Doktor Aslan’da uyardı…

Samandağ sahilinde görev yapan cankurtaran uzman ekipleri ile Samandağ Devlet Hastanesi Acil Doktoru Nevzat Aslan, sahilimizin denizanası ve zambur balıklarının akınına uğradığını belirterek, vatandaşları uyardılar.

Dr. Aslan, özellikle bu hafta sonu çok sayıda vatandaşın denizanasınca ısırıldığını, hastaneye başvurduğunu ifade ederek, denize girmek isteyen vatandaşları uyardı.

Samandağ sahilinde görev yapan cankurtaran Ekipleri de,Rip akıntısı, denizanası ve zambur balıklarına karşı vatandaşları uyardı.

Geçtiğimiz hafta ortasında kendini gösteren denizanaları, özellikle hafta sonunda ağırlıklı şekilde kendini hissettirdi.

Bölgenin açık deniz olmasının da etkisiyle, denizanalarının istilasına maruz kalındı. Arsuz’da yüzlerce kişi, denizanası ısırığı ya da salyasından etkilenerek rahatsızlık yaşarken, güne korkuve panik hakim oldu. Sahilde yoğunlaşan Denizanalarının ışık almak amacıyla koloniler halinde yüzeye çıktıkları ifade edildi.

Cumartesi ile Pazar günleri denizde yüzmek isteyen vatandaşlara yapılan uyarıda: “yüzerken, denizanaları ile karşılaşmak her zaman mümkün” dendi.

Haber- Foto: RizanSağaltıcı