“ZAMLAR GERİ ÇEKİLSİN” « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

“ZAMLAR GERİ ÇEKİLSİN”

Bu haber 15 Şubat 2022 - 9:16 'de eklendi ve 191 kez görüntülendi.

Vatan Partisi elektrik zamları ile ilgili İskenderun İlçeden sonra Abdullah Cömert parkında bir basın açıklamasında bulundu. Samandağ İlçe Başkanı Avukat Edib Hadimoğulları,  Elektrik zamlarını geri alınmasını ve kamulaştırılması çağrısı yaparken, zamların halkın ve üreticilerin belini büktüğünü belirtti.

Konu üzerine yaptığı basın açıklamasında Av.Edip Hadimoğulları: Başta elektrik zamları olmak üzere çiftçimizin, esnafımızın, sanayicimizin ve bütün halkımızın belini bükmüş, üretim şevkini kırmıştır. Yüksek elektrik zamları üretime ve halkın geçimine büyük darbeler vurmaktadır. Ağırlaşan enerji fiyatları halkın omuzlarına yüklenemez! Enerjide yaşanan bu krizin başlıca sebebi yapılan özelleştirmelerdir. Elektrik dağıtım şirketleri özelleştirildi, bu özelleştirmenin sıkıntılarını yaşıyoruz. Özel çıkar, halkın çıkarının tepesine binmiştir. Özel sektör devletten aldığı elektriği aşırı karla satmaktadır. Hükümet bu uygulamalarla halkın değil, özel şirketlerin çıkarlarını destekletmedir.

Kamulaştırma ile Vatandaşa Ucuz Elektrik Verilebilir.

Elektrik başta olmak üzere enerji dağıtımı bir kamu hizmetidir. Üreticiye enerjiyi sağlıklı ve ucuz şekilde ulaştırmak üretim için şarttır. Dahası enerji bir güvenlik meselesidir. Enerjide halkçı çözüm ülkenin güvenliği için de mecburiyettir.

Enerji kâr amacıyla değil, toprağın ekilmesi, sanayi çarklarının çevrilmesi, çarşılarımızın şenlenmesi, halkımızın ihtiyaçlarının karşılanması ve toplumda huzurun sağlanması için ucuza verilmelidir. Bu nedenle enerji üretimi ve dağıtımı özel çıkarın insafına bırakılamaz. Elektrik dağıtımı bir an önce kamulaştırılmalı, devlet eliyle vatandaşa, üreticiye ucuz elektrik sağlanmalıdır.

Buradan hükümetimize öneriyoruz: Ucuz elektrik ve güvenlik için elektrik dağıtımını kamulaştırın. Ekonomik kurtuluş savaşı, sıkıntıları halkın sırtına yükleyerek verilemez. Enerji ve elektrik gibi güvenliğimizi ilgilendiren alanlar özel çıkar insafına bırakılamaz. Bugün yaşadığımız ekonomik sorunların temelini serbest piyasacı, özelleştirmeci, özel çıkarı halkın çıkarının önüne koyan anlayışlar oluşturuyor. Bu ekonomik sorunları ancak üretime dayanan, üretimi her şeyin önüne koyan karma ekonomiyle aşarız. En başa halkın çıkarını, kamunun toplam çıkarını yazmayan anlayışlar çökmüştür.

Buradan siyasi partilere, oda ve derneklere, sendikalara, demokratik kitle örgütlerine sesleniyoruz: Halkın ucuz elektrik talebine kulak verelim ve elektrik dağıtımının kamulaştırılması için seferber olalım. Biz Vatan Partisi olarak bugün itibariyle Hatay’da kampanya başlatıyoruz. Tüm demokratik kitle örgütlerini bu kampanyaya katılmaya çağırıyoruz. Önümüzdeki günlerde propaganda araçları, imza masaları, basın ve çeşitli etkinlikler yoluyla kampanyamızı sürdüreceğiz. Çağrımız açık: Ucuz elektrik ve güvenlik için elektrik dağıtım şirketleri kamulaştırılsın, zamlar geri çekilsin.” İfadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı