ZAM, ZAMA ZAM, ZAM DA ZAM, ZAM ZAM; YOK MU SESİMİZİ DUYAN! « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

ZAM, ZAMA ZAM, ZAM DA ZAM, ZAM ZAM; YOK MU SESİMİZİ DUYAN!

 Rusya’nın Azak Denizi’ni kapatması üzerine Türkiye’ye gelmekte olan yağ dolu gemiler limanda kaldı. Yaşanan panik ve sonrasında binlerin marketlere koşması sonrası market reyonlarında Ayçiçek Yağı kalmadı. Bazı yağ markalarının fiyatları zirve rakamı gördü. Vatandaşların yağ fiyatlarına tepkisi Hatay Valiliğini harekete geçirdi. Tüm ilçelerde vatandaşı mağdur eden fiyat artışları etiket ve fiyat farkının önüne geçmek için denetimler yapmaya başladıklarını duyurdu.
Yağ Fiyatlarındaki Artış Sosyal Medyanın Gündeminde Damga Vurdu
Yağında artık lüks tüketime geçtiğini ifade eden İlçemiz vatandaşları; “geçen yıl ithal edilen ham Ayçiçek yağının yüzde 80’i Rusya ve Ukrayna’dan temin edilmişti. Rusya-Ukrayna savaşı sürerken, iki ülkeden ham madde ithal eden yağ sektöründe fiyat artışı yaşandı. Güncel Ayçiçek yağı 5 lt fiyatları 200 liranın üzerini buldu. Vaziyet bu haldeyken biz vatandaşlar nasıl geçineceğiz oturmuş kara kara düşünüyoruz. Temel ihtiyacımız olan besinlerin de fiyatları o kadar yükseldi ki alışveriş listemiz günden güne azalmaya başladı. Yağ da, gıda ürünleri de sebze de lüks tüketime geçti. Arabayı geçtik, evi geçtik ancak bir süre sonra elimizde avucumuzda yemek alabilecek paramız da kalmayacak. Yetkililerin bu duruma el atmaları gerekiyor çünkü bu süreç bu şekilde devam ederse iç savaş başlar” dediler.
Valilik alarma geçti…
Fiyat artışının önüne geçmek için denetimler gerçekleştirdiğini ifade eden Hatay Valiliği ise; “Valiliğimiz koordinesinde, tüm ilçelerimizde temel gıda ürünleri başta olmak üzere vatandaşı mağdur edecek aşırı fiyat artışları, etiket – kasa fiyat farkı ve stokçuluğa yönelik denetimler ekiplerimiz tarafından kararlılıkla devam ediyor. Vatandaşlarımızın her zaman yanındayız. Haksız yere fiyat artıran firma, depo ve marketlere gerekli cezai işlemler uygulanmakta olup, bu denetimlerimiz titizlikle devam edecektir” dediler.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı     

Bu Fotoğraf 591 kez görüntülenmiştir.

BU AY ÇOK OKUNANLAR