"ZAFERİN 97. YILDÖNÜMÜNÜ KUTLUYORUZ" | Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

“ZAFERİN 97. YILDÖNÜMÜNÜ KUTLUYORUZ”

Bu haber 30 Ağustos 2019 - 10:26 'de eklendi ve 23 kez görüntülendi.

Hatay Barosu Başkanı Av. Ekrem Dönmez, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir basın açıklaması düzenledi.

Gerçekleştirdiği açıklamada Başkan Dönmez; “30 Ağustos Zafer Bayramının 97. yıldönümünü kutlamanın sevinç ve mutluluğu içindeyiz.

O gün bağımsız bir ulus devletin yaratıldığı ve Cumhuriyetin temelinin atıldığı, demokratik, laik, çağdaş, üniter Türkiye yürüyüşünün başladığı gündür. Türk ulusu, her zaman ülkesine, Cumhuriyete, ulusal birlik ve beraberliğine yönelik iç ve dış tehditleri ortadan kaldırmayı başarmıştır.

Onurla, kıvançla yıl dönümünü kutladığımız bu zaferle, tarihin hiçbir döneminde esareti kabul etmeyen ve şartlar ne olursa olsun bağımsızlığından, vatanın bölünmez bütünlüğünden, bayrak sevgisinden, milli ve manevi değerlerinden asla vazgeçmeyen bir millet olduğumuzun farkındayız. Bu vesileyle şunu da belirtmek isteriz ki, Türkiye Cumhuriyeti bölünmez bütünlüğünü her zaman koruyacaktır.

Geçmişte olduğu gibi bugün de; Cumhuriyeti, Cumhuriyetin kuruluş ilkelerini,  ulusumuzun birlik-beraberliğini ve bölünmez bütünlüğünü hedef alan iç ve dış mihraklar ile mücadele azmimiz tamdır.

Hatay Barosu; Cumhuriyete, Atatürk İlke ve Devrimlerine sahip çıkma kararlılığını, ülkemizde hukuk devletinin egemen olma ve demokratikleşme mücadelesini azimle sürdürecektir.

Bu düşüncelerle bize bu gurur ve onuru yaşatan başta Büyük Önder Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve vatan uğrunda can veren tüm şehitlerimizi şükran, rahmet ve saygıyla anıyoruz.

Zafer Bayramımız kutlu olsun” ifadelerine yer verdi.

Haber – Foto: Aslı Sağaltıcı

afdah.info

voir films