logo

reklam

ZAFER SARI’NIN GEÇMİŞTEN GELECEĞE ŞENKÖY ADLI KİTABI ÇIKTI

 

Hatay’ın yetiştirdiği Araştırmacı Gazeteci -Yazar Zafer Sarı 23’üncü kitabı olan ‘Geçmişten Geleceğe Şenköy’ adlı kitabını yayınlandı.

Hatay ile ilgili çeşitli kitaplar yazan ve Araştırmacı Gazeteci Yazar Zafer Sarı, 23’üncü kitabını yayınladı. İlk kitabını 1991 yılında ‘Bütün Yönleriyle Şenköy’ isimli kitabını çıkaran Araştırmacı Gazeteci-Yazar ve aynı zamanda Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı olan Zafer Sarı, ‘Geçmişten Geleceğe Şenköy’ adlı 23’üncü kitabını yayınladı.

Hatay’ın kurtuluşunda önemli bir tarihi bulunan Şenköyü’nün tanıtılması için bundan önceki kitaplarında Şenköyü ile ilgili tarih, kültür, sanat ve eğitim konularına yer veren Araştırmacı Gazeteci-Yazar Zafer Sarı’nın sırasıyla “Bütün Yönleriyle Şenköy, Hatay Mücadelesinde Şenköy, Şenköy Rehberi, Ayşe Fitnat (Piyes), Hatay’da Aba Güreşleri, Hatay’ın Manevi Mimarları, Hatay’da Yer Adları, Hatay’da Efsane ve Menkıbeler, Defne (Harbiye), Efsane ve Menkıbeler (İkinci Bölümü), Hatay’da Tarihi ve Turistik Yerler, Antakya Çeşmeleri, Hatay’da Yerel Yönetimler, Doğu’nun Kraliçesi Antakya, Hatay Basını, El Sanatları, Antakya Lisesi, Eli Elime Değdi, Hatay’ın Kurtuluş Albümü, Habib-i Neccar, Antakya’da Hatay Kaynağı Çeşmelerimiz ve son çıkardığı Geçmişten Geleceğe Şenköy” kitabı  ile 23’üncü kitabını çıkardı.

Halen Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Araştırmacı Gazeteci-Yazar Zafer Sarı, 1991 yılından bu yana geçen 27 yıllık süre içerisinde toplamda 23 kitap çıkararak, son kitabını büyük erkek torunu Emre’ye ithaf ettiğini belirtti.

Haber Merkezi

 

 

Share
135 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?