ZAFER İÇİN TURLADILAR | Samandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

ZAFER İÇİN TURLADILAR

Bu haber 02 Eylül 2019 - 9:45 'de eklendi ve 41 kez görüntülendi.

 Samandağ Boran Spor Kulübü Derneği, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısı ile Zafer için bir bisiklet turu düzenlediler.  

Konu üzerine açıklama yapan Samandağ Boran Spor Kulübü Derneği Başkanı Özlem Fırıncıoğulları Berrak, “30 Ağustos Zafer Bayramı 30 Ağustos 1922 Mustafa Kemal in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet’inde her yıl 30 Ağustos günü kutlanan resmi, ulusal bir bayramdır.

İlk kez 1924 yılında Afyon’da başkumandan zaferi adıyla kutlanan 30 Ağustos günü Türkiye’de 1926’dan itibaren Zafer Bayramı olarak kutlanmaktadır.

Her safhası tek tek düşünülerek hazırlanan bu zafer, aziz yurduna ve bağımsızlığına kast eden işgal kuvvetleri karşısında, Türk ordusunun ortaya koyduğu eşsiz bir eserdir.

Bu zafer ” Ya İstiklal Ya Ölüm” parolasıyla başlayan muharebede elde edilen büyük zaferdir.

Türk’ün bağrına dayanan hançerin ulusça sökülmesi, özgürlük ve haysiyetimizi yok etmek isteyenlerin dize getirilmesi destanıdır. Başta Türkiye Cumhuriyet inin kurucusu, Büyük Önder Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, vatanımız için canı pahasına görev yapan şehitlerimizi, gazilerimizi ve günümüzde terör eylemlerinde şehit düşen TSK’ni saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.

30 Ağustos Zafer Bayramımızın 97. Yıl dönümünü kutlar, bu etkinlikte katkılarından dolayı Samandağ Kaymakamlığı, Samandağ Belediyesi, Samandağ Emniyet Müdürlüğü ve Yunus Ekiplerine, Doğal sponsorlarımız Basın mensubu arkadaşlarımıza, desteklerini esirgemeyen Tüm Halkımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunar, herkese sağlıklı bir yaşam dileriz” ifadelerine yer verdi.

Haber – Foto: Aslı Sağaltıcı

afdah.info

voir films