ÜST REKLAM

logo

reklam

ZAFER BAYRAMINDA PEDALLADILAR

Samandağ Boran Bisiklet Kulübü Başkanı Özlem Fırıncıoğulları Berrak, bu yıl da 30 Ağustos Zafer Bayramı vesilesi ile bisiklet turu düzenledi. 

‘İlk kez 1924 yılında Afyon’da başkumandan zaferi adıyla kutlanan 30 Ağustos günü Türkiye’de 1926’dan itibaren Zafer Bayramı olarak kutlanmaktadır’ diyerek günün anlamı üzerine konuşan Dernek Başkanı Berrak, “her safhası tek tek düşünülerek hazırlanan bu zafer, aziz yurduna ve bağımsızlığına kast eden işgal kuvvetleri karşısında, Türk ordusunun ortaya koyduğu eşsiz bir eserdir.

Bu zafer ” Ya İstiklal Ya Ölüm” parolasıyla  başlayan muharebede elde edilen büyük zaferdir.

Türk’ün bağrına dayanan hançerin ulusça sökülmesi, özgürlük ve haysiyetimizi yok etmek isteyenlerin dize getirilmesi destanıdır.

Başta Türkiye Cumhuriyet inin kurucusu, Büyük Önder Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, vatanımız için canı pahasına görev yapan şehitlerimizi, gazilerimizi ve günümüzde terör eylemlerinde şehit düşen TSK’ni saygı, minnet, rahmetle anıyoruz.

30 Ağustos Zafer Bayramımızın 96.Yıl dönümünü kutlar,

Bu etkinlikte katkılarından dolayı Samandağ Kaymakamlığı, Samandağ Belediyesi, Defne Belediyesi Derya Altunay, Samandağ Emniyet Müdürlüğü ve Yunus Ekiplerine, Samandağ Amerikan Kültür Yabancı Dil Kurslarına, Mercek Gelinlik’e, Doğal sponsorlarımız  Basın mensubu  arkadaşlarımıza, desteklerini esirgemeyen Tüm Halkımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunar, herkese sağlıklı bir yaşam dileriz”dedi.

Haber -Foto: Hasan Dadük

 

 

 

 

 

 

Share
310 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?