ZABITALARDAN HURDACILARA GEÇİT YOK « Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

KURGU DEĞİL, GERÇEKLER

Eğitim, Genel, Sağlık, Yerel

ZABITALARDAN HURDACILARA GEÇİT YOK

Bu haber 12 Ağustos 2022 - 14:53 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Samandağ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile birlikte ilçenin huzur ve güvenliğini sağlamak amacıyla ilçe genelinde hurdacı denetimleri gerçekleştirdiklerinin altını çizdiler.

Belirli plan ve program çerçevesinde birçok alanda  denetimlerini sürdüren Samandağ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki seyyar hurdacılara geçit vermiyor.

İlçe genelinde hurdacılara ve hurda depolarına yönelik denetimler gerçekleştiren ekipler, ilçede seyyar hurdacılık yapanlar hakkında gelen şikayetleri de değerlendirerek, ilçe merkezi ve mahallelerde seyyar hurdacılık yaparak çevre kirliliği oluşturan, çek çek araçları ile araç trafiğini tehlikeye düşüren hurdacılara kabahatler kanunu kapsamında cezai işlem uygulanıyor. Bu kapsamda 10 kişiye cezai işlem uygulandı.

Yapılan denetimlerle ilgili Samandağ Belediyesinden yapılan açıklamada, İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleriyle koordineli çalışıldığı belirterek vatandaşların huzuru ve güvenliği için denetimlerin aralıksız sürdürüleceği ifade edildi.

Ayrıca, vatandaşlardan geri dönüşüme kazandırılacak olan maddeleri çöplere değil, geri dönüşüm kutularına atmaları veya belediye ekiplerine teslim ederek temiz bir çevre için sağduyulu davranmaya davet ettiler.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı

AyakkabıBot ve çizmeGünlük ayakkabıBot ayakkabı modelleriÇizme ayakkabıTerlik ayakkabıSandaletBabetSpor ayakkabıTopuklu ayakkabıİç giyimMayoÇorapFantezi giyimİç çamaşır takımlarıSütyenGecelikPijama takımıGece elbisesiPlaj giyimGiyimBüyük bedenTesettürEtekTrenckottarz eşofman takımları bayanMontGömlekPantolonT-shirtSweatshirtKırmızı elbiselerCeket