YUSUF, KARA KIŞA DAYANAMADI! - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

YUSUF, KARA KIŞA DAYANAMADI!

Bu haber 26 Aralık 2016 - 13:58 'de eklendi ve 107 kez görüntülendi.

yusuf-2

İlçemde Abdullah Cömert Alanı’nı mesken eyleyerek Alan ile özdeşleşen Yusuf, kara kışın soğuğuna dayanamayarak hayata gözlerini yumdu.

Geçtiğimiz Cuma günü yarı baygın bir şekilde bulunan Yusuf, acile kaldırılmasına ve yapılan bütün müdahalelere rağmen hayata tutunamadı ve aramızdan ayrıldı.

Dünyanın en büyük 20 ekonomisinden biri olduğumuz iddia edilirken, ülkemizin ve ilçemizin sokaklarından hala insanların aç, soğuktan titriyor olması ve hatta hayatını kaybetmesi hangi yalan ile geçiştirilebilir?

Samandağ Abdullah Cömert Alanı ile özdeşleşen, Eğitim Emekçilerinin açığa alındığı süreçte keyfiliğe ve hukuksuzluğa 78 gün boyunca kesintisiz direnen öğretmenlerin her gün yanında olarak ”akıllı, vicdanlı, sorgulayan” olduğunu iddia eden ancak alanda bir kez olsun gözükmeyen insanlardan daha vicdanlı, daha sorgulayan, daha akıllı olduğunu göstermiş oldu.

Yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayan Yusuf’u yarı baygın halde bulan Gazeteci Erdal Yılmazçelik, yaşadığı durum ile ilgili üzüntülerini dile getirirken, Yusuf’un vefatından dolayı üzüntüsünü şu sözlerle ifade etti; ”İnsanlarımıza Sahip Çıkalım Karın ve şiddetli yağmurun yağdığı gün sabah saat 7 sularında gazete dağıtırken bir köpeğin havlaması dikkatimi çekti. Normalde bu köpekler kolay kolay havlamazlar, bu köpek niye havlıyor diye düşünerek etrafıma bakındım, tam gidecekken gözüm yüzükoyun yerde yatan birine takıldı. Yanına yaklaştım, baktım ki Samandağ Abdullah Cömert Alanını mekân eyleyen Yusuf. Hemen yerden kaldırmaya çalıştım olmadı. Okula giden bir öğrenciyle birlikte uzun bir uğraş sonucunda yerden kaldırdık. Isıtıp sıcak bir şeyler içirmek amacıyla sıcak bir yere Gençlik Pastanesine kadar yürüterek götürdüm, üstü başı ıslak; Daha sonra 112 Acil servisini aradık, ambulans geldi bindirip gönderdik. Aslında kaldırdığım zaman direk hastaneye gidelim dedim kendisine ”yok ben hastaneden geliyorum” dedi. Dün edindiğim bilgilere göre Yusuf hayatını kaybetmiş. Bu durum beni bayağı üzdü. Lütfen kendi değerlerimize sahip çıkalım, sarhoş da olsa, deli de olsa bunlar bizim insanımız. Öğretmenlerimizin Abdullah Cömert Alanı’nda 78 gün boyunca verdiği direnişte bir günde olsa onları yalnız bırakmadı. Değerlerimize sahip çıkalım. Toprağın Bol Olsun Yusuf”

afdah.info

voir films