YÜRÜYORUM GÜNDÜZ GECE - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

YÜRÜYORUM GÜNDÜZ GECE

Bu haber 14 Aralık 2018 - 9:22 'de eklendi ve 134 kez görüntülendi.

Hemen her gün gidiş geliş en az 6 bin adımım vardı. Sokaklarda kahvelerin cafelerin, marketlerin, büfelerin, AVM’lerin şans oyunları oynanan yerlerin okulların vs. önünden geçiyorum. Her yer tam dolu.

Sokaklarda kaldırımlarda dolu çöp konteynırları da dolu. Binlerce on binlerce insan akıp gidiyor. Gözlerimin önünden. Bazen ibretle, bazen hayretle, bazen utanarak, bazen kızarak, bazen acıyarak bakıyorum çevreme. Kimi zevk sefa peşinde kimi arsızlıkta sınır tanımıyor. Kimi daha kalitesini mi alsaydım diye yanındakine serzenişte bulunurken, kimileri de insan artıklarından ekmek çıkarma derdinde, gayretinde siyasi gözle bakıyorum çevreme rahatlıkla iddia edebilirim ki ne çöpten ekmek çıkarma gayretinde olan ne de altıyı tutturma hesabı içinde olan ve ne de bir bardak çaya 5-6 Tl vererek kahkaha atanlarda hallerinden şikâyetçi değil. Herkes halini kabullenmiş. Sanki döviz kurları bu ülkede temel tüketim malzemeleri, elektrik, akaryakıt, doğalgaz zamları bu ülkede yaşanmamış. Terör örgütleri silahlandırıyormuş. Suriye de savaşı alevlendirmek için komplolar düzenleniyormuş. Yemen de çocuklar açlıktan ölüyormuş gibi gerçekleri kimse umursamıyor. Siyasilerin dilinden milleti kutuplaştırıcı, ötekileştirici söylemler en ağır kelimelerle dinlendiriliyor. Kimsenin umurunda değil. Sanki olmaz bu kadar diye isyan ediyorum.

Ben yazacağımı yazdım. Yunus Emre’nin müthiş dizelerin geliyor aklıma. Ağla âşık yunus ağla, sen özünü hakka bağla. Ağlar isen kendine ağla. Elden vefa yoğa bugün gider. İşin özeti bu. Dün dünyaya yolculuk, bugün ise, dünyadan yolculuk. Boşlukta hızla dönen dünya gezegeninin de gününün birinde hallaç pamuğu gibi atılacağını biliyoruz. Ama şunu da biliyoruz ki insanoğlunun ölüsünün de dirisinin de mekânı bu dünyada dün geldik bugün gidiyoruz. Sevgiyle kalın.

Sabah Aslan