ÜST REKLAM

logo

reklam

“YURTTA BARIŞ DÜNYADA BARIŞ”

Atatürkçü Düşünce Derneği Adına Samandağ Şube Başkanı Atiye Sönmez Erdoğdu, dün basın büromuza yolladığı yazılı açıklama ile 1 Eylül Dünya Barış Gününü kutladı. 

ADD Şube Başkanı Erdoğdu, “Atatürkçü Düşünce; küresel, bölgesel ve ulusal sorunlara çözüm sunabilen; tek ideoloji, tek felsefe, tek sistem olarak yolumuzu aydınlatmaktadır…

Bugün dünyada, bölgemizde ve ülkemizde en çok ihtiyaç duyduğumuz, aradığımız ve istediğimiz tek şey BARIŞ tır. Atatürkçü Düşünce Sistemi’nin politika ve stratejilerinden uzaklaşan siyasetin ülkemizi ve bölgemizi sürüklediği KAOS ortadadır.

“Yurtta Barış Dünyada Barış” sözünün değerini anlamak istemeyen, gereğini yapamayan, bu sözü gereksiz ve edilgen bularak, sözde aktif dış politikanın önünde engel olarak gösterenlerin Türkiye’yi getirdiği nokta hepimizin malumlarıdır.

Dünyada savaşların açık ya da gizli birçok nedeni sayılabilir. Fakat, savaşların temelinde mutlaka emperyalist bir plan bulunmaktadır. Tarih bunun örnekleriyle doludur. Bu nedenle Büyük Kurtarıcı ve Büyük Devrimci Gazi Mustafa Kemal Atatürk ” savaşlar zarurî olmadıkça bir cinayettir.” demiştir. Ulu Önder Hatay meselesi başta olmak üzere birçok sorunu savaşarak değil barış yoluyla çözmüştür.

Devletimizin ulusuyla bölünmez bütünlüğünü korumak, geleceğe emin adımlarla ilerlemek ve emperyalist projeleri bozmak için Atatürkçü Düşünce Sistemi ne daha fazla sahip çıkmaya ve uygulamaya ihtiyacımız olduğu kesindir.

“Yurtta Barış Dünyada Barış” dünya ve Türkiye için çok önemli ve çok değerli bir BARIŞ formülüdür, bir anahtardır… 1 Eylül Dünya Barış Günü kutlu olsun” dedi.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

 

 

Share
295 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+8 = ?