YUMURTA SOFRALARDAN KALKIYOR « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

YUMURTA SOFRALARDAN KALKIYOR

Bu haber 29 Temmuz 2022 - 16:56 'de eklendi ve 523 kez görüntülendi.

Neredeyse her gün uyandığımız zam haberleri yerini gün içinde sürekli zamlarla fiyat dalgalanmalarına bırakıyor. Satıcının elinden düşürmediği etiket makinaları işlevini kaybetti. İlçemiz Çiğdede Mahallesi esnaflarından dinlediğimiz yürek burkan bir zam haberi de yumurtaya geldi. Her gün ikişer yumurta yiyebilenlerin sofrasında değil kişi başı yumurta artık sofralarda bile yer almayacak.

Maliyetlerin artışı her sabah kahvaltıda keyifle tükettiğimiz sağlık için olmazsa olmazımız yumurtaya veda ediyoruz. 

Esnafın nasıl satarız diyerek kara kara düşünmesine sebep olan Yumurta Üreticileri Merkez Birliği açıklamasından sonra 30’luk bir kolinin fiyatının Ekim – Kasım aylarında 75 liraya çıkacağı haberi tüketicinin daha da kaygılanmasına neden oldu.

Konu ile ilgili görüştüğümüz hem tüketici hem de esnaf olan vatandaşlar artık neye sitem edeceklerini bilemediklerini belirterek kasırgaya dönen zam kervanına yumurtanın da eklendiğini üzülerek belirttiler.

Esnaflar yumurtanın eski ilgisini neredeyse kaybettiğini bu zamlarla beraber sofralardan tamamen kaldırılacağını ifade ettiler.

Esnaflar vatandaşların alım gücünü değerlendirirken en elzem olan temizlik ürünlerine ve kişisel bakım ürünlerine yönelttiklerini vurguladılar. Ev yapımı kek ve pastaların artık televizyonlarda izleneceğini belirten esnaflar; “ misafir ağırlamak bile bir değil üç kez düşünülecek sürece girdi” dediler.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı