YÜKSELİŞ'TEN, UNUTULMAZ TÖREN | Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

YÜKSELİŞ’TEN, UNUTULMAZ TÖREN

Bu haber 07 Haziran 2019 - 9:20 'de eklendi ve 39 kez görüntülendi.

İlk Mezunların Kepleri Gökyüzünü Süsledi

İlçemizde gerçekleştirdikleri farklı etkinliklerle adını duyuran Özel Yükseliş Kolejleri ilk mezunlarına unutulmaz bir mezuniyet töreni düzenlediler. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan mezuniyet töreninde mezun olan ve dereceye giren öğrenciler 11. sınıf öğrencilerine bayrakla devir teslimi gerçekleştirdiler.

Gerçekleştirilen kep atma töreninde açılış konuşmasını Genel Müdür Ahmet İhsan Semiz gerçekleştirdi.

Semiz konuşmasında “Bu aziz vatan bizlere kolay bırakılmamıştır. Yüz binlerce şehit vererek kazandığımız bu vatanı ve Cumhuriyeti Mustafa Kemal Atatürk, Türk gençliğine emanet etmiş, ‘Gençler, Cumhuriyeti biz kurduk, onu yüceltecek ve sonsuza kadar yaşatacak olan sizlersiniz.’ derken, Türk gençliğini yetiştirme görevini de ‘Öğretmenler, Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister. Yeni nesil, sizlerin eseri olacaktır.’ diyerek biz öğretmenlere vermiştir.

Yükseliş Kolejleri Kurucuları, yöneticileri, öğretmenleri ve tüm çalışanları olarak bizler, Atatürk’ün gösterdiği hedefler doğrultusunda, öğrencilerimize en üst düzeyde akademik eğitim vermenin yanında, onları Atatürk ilke ve devrimlerini özümsemiş, ülke ve dünya sorunlarına duyarlı; soran, sorgulayan, eleştiren; iyiden, güzelden ve doğrudan yana tavır koyabilen; vatanını, bayrağını, ulusunu seven; demokrat ve laik düşünceyi benimsemiş; özgüveni yüksek; Türkiye’nin aydınlık geleceği için sağlam karakterli ve Atatürk’ün en büyük eserim dediği Cumhuriyetimizi canları pahasına olsa da savunup koruyabilecek gençler olarak, Atatürk gençliği olarak yetiştirmeyi amaç edindik. Mutlu ve gururluyum ki tüm çalışmalarımızda ve Yükseliş Kolejlerini Hatay’ın en başarılı ve en disiplinli okulu yapma çabamızda, tüm öğrencilerim bana destek oldular. Hiçbir zaman saygısızlığa yeltenmediler. Bu nitelikli davranışlarından dolayı onlara ve özellikle onları yetiştiren anne ve babalara gönülden teşekkür ediyorum. Bu duygularla siz değerli evlatlarımı kutluyor, gireceğiniz sınavlarda ve sonraki yaşamınızda sizlere başarılar diliyor, sizleri alınlarınızdan öpüyor ve yolunuz da bahtınız da açık olsun diyorum.” İfadelerin yer verdi.

Semiz’in konuşmasının ardından okul öğrencilerinden Nidal Aydoğan tarafından müzik dinletisi gerçekleştirildi.

Öğrencilere temsili diplomalarının verilmesinin ardından okul birincileri konuşmalarının yaptı. Ardından Melek Bostancı ve Eşref Şeb tarafından salsa gösterisi gerçekleştirildi. Devir teslim töreni sonrası mezun olan öğrencilerin 10. Yıl marşı eşliğinde keplerini fırlatmasıyla program sona erdi.

Mezuniyet törenine Yükseliş Kolejleri Kurucuları, Okul Müdürü Ahmet İhsan Semiz, Yüksel Acun Anadolu Lisesi Müdürü Necdet Miçooğulları, Kurucu Temsilcisi Onur Miçooğulları, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve çok sayıda davetli katıldı.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı

afdah.info

voir films