YÜKSEL ACUN’DA DÜZENLENEN 5 ETKİNLİĞE TAM NOT « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

YÜKSEL ACUN’DA DÜZENLENEN 5 ETKİNLİĞE TAM NOT

Bu haber 10 Haziran 2022 - 14:12 'de eklendi ve 391 kez görüntülendi.

 

Yüksel Acun Anadolu Lisesi Okul Aile Birliğinin organize ettiği  ”Bahar Şenliği, Kermes, Fizik Söyleşisi, Robotik Kodlama Sunumu Ve Resim Sergisi” etkinlikleri okul bahçesinde gerçekleşti.

Etkinliğe İlçe Kaymakamı Murat KÜTÜK, Kaymakam Refiki Mehmet Şirin ALPAY, Belediye Başkan Yardımcısı  Tahsin DEMİR,  İlçe Milli eğitim Müdürü Menderes TUNÇ, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Kadir TOSUN ve Özgür DADÜK katıldı.

Misafirleri ile tek tek ilgilenen Okul Müdürü Orhan Özdemir, katılımcılara hitaben yaptığı konuşmada “öğrencilerimizin akademik başarıları yanında sosyal, kültürel, sportif, sanatsal alanlarda gelişmesi, kendini keşfetmesi ve her zaman ülkemize faydalı geleceğe yön verecek bireyler olarak yetişmesi çalışmalar yürütüyoruz. Bu amaçla gerçekleştirdiğimiz bu günkü etkinliğimize gelerek bizlerin yanında olan başta Kaymakamımız Sayın Murat Kütük olmak üzere tüm misafirlerimize, bu etkinliğin düzenlenmesinde katkılarından dolayı başta kıymetli öğretmenlerimiz olmak üzere sevgili öğrencilerimize, Okul aile Birliği yöneticilerimiz ve velilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Tahsin Demir, “gençlerimizdeki bilim, öğretmenlerimizdeki gençlik aşkı; çocuklarımızdaki bu heyecan, öğretmenlerimizdeki bu şevk olduğu sürece umut var olacaktır. Emeği geçen öğrencileri ve meslektaşlarımı yürekten kutlarım” dedi.

İlçe Kaymakamı Murat Kütük ile birlikte misafirler, öğrencilerin yaptığı çalışmaları tek tek inceleyerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldılar.
Edebiyat öğretmenleri Ali Ekber Erdoğan, İpek Çiçek Kimyonok gözetiminde hazırlanan okul kütüphanesi ve Görsel Sanatlar öğretmenleri Nermin Tayar Aslan ve Gülşen Mansuroğlu gözetiminde hazırlanan resim sergisi gezildi.

Fizik Öğretmeni İbrahim Sağaltıcı, okul öğrencileri; Berkan Reyhanoğulları, Candemir Özdemir, Göksu Yeşil, Can Yıldız, Yahya Okan, Cem Kör ve Açelya Hişmioğulları’nın sunumunu yaptıkları Bilim Semineri dinlendi.

Fizik Öğretmeni İbrahim Sağaltıcı günlük hayatta da kullanılan malzemelerin bilimsel yapısı ve çalışma prensiplerinin yer aldığı stanttı, Coğrafya Öğretmeni Coşkun Çevik Türkiye ve Dünya’ daki doğal ve tarihi yerler ile haritaların 3 boyut görüntülerinin yer aldığı stantı, Biyoloji Öğretmeni Uğur Ezer gözetiminde hazırlanan mikroskopla hücre incelemesi ve hücre organelleri ile kromozomların 3 boyutlu görüntülerinin yer aldığı stant, Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Utkucan Gür robotik kodlama ile oluşturulmuş ürünlerin yer aldığı stantı tanıttı.

Okul Bahçesinde gerçekleştirilen kermesin ardından hazırlanan ikramlar misafirlere ikram edildi.

Rehber Öğretmen Sait Dönmez ve öğrencilerinin müzik dinletisiyle öğrenciler doyasıya eğlendi.

                                                                       Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı