ÜST REKLAM

logo

reklam
13 Nisan 2017

YÜKSEL ACUN A.L. SAHNE ALDI

 

 

 

 “Dünyanın En Başarılı Gençlik Organizasyonu” ödüllü “fizy 20. Liselerarası Müzik Yarışması”nın eleme etabı, İzmir elemeleriyle sona erdi. Büyük coşkuyla gerçekleşen elemelerde, Yüksel Acun Anadolu Lisesi İzmir’de sahneye çıktı.

“fizy 20. Liseler Arası Müzik Yarışması”nın İzmir elemelerinde 151 okul kıyasıya yarıştı. İzmir elemelerinde ilimizi temsil eden Yüksel Acun Anadolu Lisesi öğrencileri, “Kazım Koyuncu’dan İşte Gidiyorum” şarkısını seslendirdi. Hayalleri için Samandağı’ndan İzmir’e gelen öğrenciler, final için iddialı olduklarını dile getirdiler.

Antalya, Aydın, Balıkesir, Çanakkale, Muğla, Sakarya, Denizli, Bursa, Manisa, Hatay, Burdur, Konya, Bilecik, Ağrı, Van, Batman, Uşak ve İzmir’den olmak üzere toplam 18 ilden 151 lisenin katıldığı elemeler, 2 gün boyunca sürdü. İzmir elemeleri her yıl olduğu gibi bu yıl da binlerce liselinin hem yarışıp hem eğlendiği bir festival havasında geçti.

İstanbul, Ankara ve İzmir elemelerinde yarışan yaklaşık 500 okul arasından belirlenecek finalistler çok yakında açıklanacak. fizy 20. Liselerarası Müzik Yarışması’nın büyük finali 22 Nisan’da İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Haber-Foto:Ümit Sağaltıcı

 

Share
1160 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?