ÜST REKLAM

logo

reklam

YÜKSEK TANSİYONA DİKKAT EDİN!!

İlçemizde faaliyet gösteren Özel Güneypark Hastanesi doktorlarından Kardiyoloji Uzman Dr. Adil Baydaş, Hipertansiyon (Yüksek Tansiyon) ile ilgili bir açıklamada bulunarak vatandaşları bu konuya dikkat etmeleri noktasında uyardı.

Konu üzerine Dr. Baydaş yaptığı açıklamada; “Tansiyon, kalbin vücuda kan pompalarken kanın damar duvarına uyguladığı basınca denir. Bu basıncın istenen değerlerin üzerinde olması durumu ise hipertansiyon olarak tanımlanır.

Başlangıç aşamasında pek belirti göstermeyen hipertansiyonu anlamak her zaman kolay olmayabilir. Fakat vücudunuzu dikkatli gözlemlerseniz erken hipertansiyon tanısı konusunda önemli bir adım atmış olursunuz. Aşağıdaki hipertansiyon belirtilerini dikkate alarak vücudunuzu gözlemleyebilirsiniz:

Baş dönmesi ve bulanık görme, Kalp ağrıları, kalpte sıkışma hissi, Halsizlik, yorgunluk, Burun kanaması, Kulaklarda çınlama, Yürüme ve merdiven çıkmada zorlanma

Vücutta kan dolaşımı faaliyetinin gerçekleşebilmesi için gereken basıncın normalin üzerinde seyretmesi hâlinde, beyin kanaması ve felç, gözde görme kaybı, kalp yetmezliği ve kalp krizi, böbrek yetmezliği ayrıca bütün damarlarda da daralmalar olabilir.

Hipertansiyon tedavi edilebilir bir hastalıktır.

Hastalığınızın derecesinin ve size uygun olan tedavi seçeneğinin belirlenmesi amacı ile Kardiyoloji polikliniğimize başvurabilirsiniz” ifadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Hasan Dadük

Share
145 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?