“YÖNLENDİRİLEN SUÇLAMALAR TAMAMEN YERSİZ” - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

“YÖNLENDİRİLEN SUÇLAMALAR TAMAMEN YERSİZ”

Bu haber 28 Aralık 2018 - 9:18 'de eklendi ve 300 kez görüntülendi.

Sosyal Medya üzerinden İlçemizin kanaat önderlerine yapılan eleştirilere ve Şeyhlerin kullanıldığı iddiasına Eskiocak (El Davut) Ailesinden zorunlu bir açıklama yapıldı.

Konu üzerine Eskiocak (El Davut) Ailesi milleti birleştirmekten ve bütünleştirmekten başka bir amaca hizmet etmediklerini ve onlara karşı yönlendirilen suçlamalar noktasında savunmaya geçmek zorunda kaldıklarını belirttiler.

Konu üzerine açıklama yapan Eskiocak (El Davut) Ailesinden İlyas Eskiocak; “Barış kardeşlik ve hoşgörünün simgesi ile övündüğümüz, kutsal kitaplarda bile zikredilen Antakya’mızın bu mozaikteki en önemli yapı taşlarından birisini oluşturan dini kanaat önderleridir. Biz, Eskiocak El Davut ailesi olarak bu topraklarda asırlardan beri süregelen geçmişimiz ile bu mozaik tablosunda kendimizi görmekteyiz.

Dolayısıyla ailemiz dini kanat önderlerini Bilimden Siyasete, Devlet erkânından sade vatandaşa kadar karşılıklı hoşgörü, sevgi ve saygı çerçevesi içerisinde ziyaretler gerçekleşmektedir. Kapımızın ardına kadar herkese açık olduğundan dolayı ve kendimizi siyaset dışında gördüğümüz için özellikle bu seçim sürecinde siyasi partilerin de bizleri ziyaret etmelerinde bir sakınca görmemekteyiz.

Basında yer alan ve bir fotoğraf karesinden yola çıkarak bizi bir tartışmanın içerisine sürüklemek bize ön yargı ile bakmak birliğimize ve bütünlüğümüze zarar vermekten başka bir işe yaramayacağı aşikârdır. Hâlbuki bizler milletimizi birleştirmekten ve bütünleştirmekten başka bir amaca hizmet etmediğimizi belirtir, saygı ile hatırlatırız” ifadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı