ÜST REKLAM

logo

reklam

YÖN NE OLACAK?

İlçemizde tek yön uygulamasından dolayı yaşanan sıkıntıları dile getirmek ve bu sıkıntılara çözüm bulmak için geçtiğimiz hafta sonu Samandağ İlçe Teşkilat Binasında ikinci basın açıklaması düzenlendi. Gerçekleştirilen basın açıklamasına CHP Samandağ İlçe Başkanı Turgay Abacı, CHP Hatay İl Yönetiminden Esnaf ve Sosyal Politikalardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mithat Serin, CHP Samandağ İlçe Kadın Kolları Başkanı Yüksel Berber, Samandağ CHP Gençlik Kolları Başkanı Burak Kimyonşan rehberlik etti.

CHP Parti binasının ev sahibi olduğu toplantıda konuşan İlçe Başkanı Abacı; “Burada toplanmamızın amacı 2,5 aydır üstünde durduğumuz bir konuyu sizinle paylaşmak. Sizinde bildiğiniz gibi Samandağ’ında ki tek yön uygulaması trafiği felç etmekte ve Samandağ trafiğini alt üst etmektedir. Bu konu üzerine bilgi kirliliği yaratılarak tek yönün sadece esnafları kötü etkilediği iddia ediliyor. Durum öyle değil ne yazık ki tek yön sadece esnafları değil biz vatandaşları da çok kötü bir şekilde etkilemekte.  Tek Yönden kaynaklı olarak yaşadığımız bu sıkıntıyı çözüme kavuşturmak için Büyük Şehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’la görüştük. Başkan Savaş bize bu konuda destek vereceğini ifade etti. Bu anlamda Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a ve bu konuda destek veren Hatay Milletvekili Serkan Topal’a teşekkür ediyoruz.

 

İlçe Trafik Komisyonu’nun tek yön uygulamasını kaldırması imkânsız ama en azından İlçede ki trafik felcini iyileştirmek için çalışmalar yapabiliriz. Trafik yoğunluğunu azaltabiliriz. Trafiği iyileştirmek için Başkan Savaş’la yaptığımız görüşmede İlçemizde faaliyet gösteren Tarsuslu Market’ten Opet’e kadar olan kısım sadece özel araçlara eski uygulamayla çift yön şekilde işlenebilir. Diğer araçlar ( minibüsler, ticari araçlar, büyük araçlar) ise tek yön uygulamasıyla devam etse trafik biraz olsun rahatlayabilir. Başkan Savaş’la görüşmemizin ardından Hatay Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Maden İlçeye gelerek söz konusu alanı inceledi. Gerçekleştirdiğimiz ısrar üzerine Başkan Savaş, “CHP İlçe Örgütü bu kadar ısrar ediyorsa o alanda bir sıkıntı vardır. Bu anlamda gelecek hafta Samandağ’ında bir anket yapılacak. Ona göre alınacak karar doğrultusunda işlem yapılacaktır” dedi.

Konuşmasının devamında Başkan Abacı, Anketörler ilk önce bize gelecekler biz durumu onlara anlatacağız ardından anket hazırlanacak. Yapılacak anketle esnaflara ve Samandağ halkına ulaşabilirsek çok faydalı olur. Bu konuda sizin desteğinizi bekliyoruz. Çok somut ve tarafsız bir anket yapılacağına dair emin olabilirsiniz.

Ankette iki soru olacak. Birincisi Tarsuslu Marketle Opet arasındaki yol tek yön mü kalsın yoksa çift yön mü olsun. İkincisi ise Samandağ’da yapılan tek yön uygulamasından memnun musunuz? Biz bu konuda üstümüze düşen her şeyi yapacağız. Tarsuslu Market’ten Opet’ e kadar olan bütün esnafları gezip bilgilendireceğiz.”dedi.

Gerçekleşen toplantının ardından söz alan CHP Samandağ İlçe Kadın Kolları Başkanı Yüksel Berber; “Sevgiyi doğaya, çocuklara, hayata verin ki size dönsün” diyerek 1 Eylül Dünya Barış Gününü kutladı.

Haber – Foto: Hasan Dadük

 

 

Share
373 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+7 = ?