ÜST REKLAM

logo

reklam
09 Haziran 2017

“YOLUNUZ AÇIK GELECEĞİNİZ AYDINLIK OLSUN”

 

 

Özel Samandağ Ekin Temel Lisesi kep atma töreni düzenledi geçtiğimiz günlerde Truva Life Otel’de gerçekleşen törende yoğun katılımın olduğu gözlendi. Törene, okul idaresi, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Programda okul öğrencileri müzik ve şiir dinletisi sundu. 11 sınıfların sahnelediği skeç, beğeni toplarken okulun yıl içindeki çalışmalarını anlatan slayt gösterimi sunuldu.

Okul Müdürü Senem Filazi Tari katılımcılara hitaben yaptığı konuşmada, “çocuklarımız için özel anlam taşıyan bu özel etkinliğe, mezuniyet törenimize hepiniz hoş geldiniz. Bir eğitim öğretim yılının sonuna geldik. Bu gecenin haklı gururunu yaşayan, kalpleri heyecanla çarpan siz velilerimizi ve öğrencilerimiz tebrik ediyorum.   Her mezuniyet başka basamağın bir başlangıcıdır. Yaklaşan LYS sınavında sizlere başarılar diliyorum.  Bizleri yalnız bırakmadığınız için katılımınızdan dolayı herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Okulun yönetimi adına konuşan Yıldız Kuzu, “Bugünkü gurur tablomuzda yer aldığınız için teşekkürlerimi sunuyorum. Değerli öğrencilerimiz,  İnsan hayatında önemli bir yere sahip olan lise öğrenimini tamamlamış bulunuyorsunuz. Bizler sizinle geçirdiğimiz süreçte çok nitelikli bir okul öğreniminin yanı sıra öğretmenlerimizin yoğun emek ve çabalarıyla yoğrulmuş bir sınav hazırlığını da gerçekleştirdik.

Sizler elde ettiğiniz bu bilgi, beceri ve donanımla mezun olmaya da daha büyük başarıları kucaklamaya da hak kazandınız.

Bilmelisiniz ki Ekin okulları olarak bizler 18 yıldır devam eden üstün başarımıza bu sene de sizlerle yenilerini ekleyeceğiz. Bu konuda sizlere de kendimize de inancımız tamdır.

Hiç şüpheniz olmasın ki bu senede YGS’de elde ettiğimiz TÜRKİYE ve HATAY çapında ki başarılar önümüzdeki LYS’de elde edeceğimiz başarılarla taçlanacaktır.

Zira gerek güzide ilimiz Hatay’ın gerekse göz bebeğimiz olan ilçemiz Samandağ’ın daha çok başarıya, daha çok üniversiteye ihtiyacı olduğu muhakkaktır. Ancak bana göre daha önemlisi sizlerin bundan sonraki hayatınızda içinden geçmekte olduğunuz karanlıklara inat, aydınlık ve özgür bir gelecek için mücadele eden, sorgulayan, çağdaş, ilerleyici, insan hak ve özgürlüklerine saygılı, doğaya duyarlı, sorumluluklarının bilincinde olan bireyler olarak yolunuza devam etmenizdir. Yılmadan ideallerinizin peşinden gidebilmenizdir. Sizden beklentimiz bu yöndedir.

Değerli Velilerimiz,

En değerli varlıklarınız olan bu gençlerin geleceğine yön verme konusunda bizi seçtiniz. Bizlere güvendiniz. Yıl boyunca Eğitim-Öğretimin zorluklarını bizlerle göğüslediniz. Hepiniz yanımızda oldunuz. Emin olun ki bu gençlerimiz sizlerin emeğinizin ve beklentilerinizin farkındalar. Sorumluluklarının bilincindeler. Ve zaman geldiğinde emeğinizin karşılığını verecekler.

Bunun içindir ki; bugün sizin için de veda vakti yaklaşıyor. Çok değil sadece üç ay sonra o çok istediğiniz üniversiteyi kazandıklarında artık onlarla aynı evde uyanmıyor aynı sofrada oturmuyor olacaksınız. O buruk mutluluğu yaşarken’’haydi ders çalış!’’diye kavga ettiğiniz günleri anıları da bırakmış olacaksınız.

Değerli Öğretmen arkadaşlarım,

Ekin kurumlarına duyulan güvenin hakkını vermek için, öğrenci ve velilerimizin umutları olmak için, hayallerini gerçekleştirmek için, bütün bir yıl özveri ve fedakarlık ile çalıştınız. Öğrencilerimizi başarıya önce siz inandırdınız. Şimdi onların başarılarıyla gurur duymak başta sizin hakkınızdır diye düşünüyorum. Bu vesileyle önce hepinize yoğun emek ve üstün çabalarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Sonra hepinizi bu mezuniyet törenin tadını çıkarmaya gururunu yaşamaya davet ediyorum.

Yolunuz açık geleceğiniz aydınlık olsun gençler!”dedi.

Haber-Foto:Ali Doğru

Share
690 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?