ÜST REKLAM

logo

reklam

YOLUN KARŞISINA GEÇEMEDİ!

İlçemizde dün sabah saatlerinde Sivas Şehitleri Caddesi (PTT kavşağı)’nde bulunan yaya geçidinden geçen Nazım Berrak, motorsikletli sürücü Ö.S’nin çarpması ile ağır yaralandı. Gerçekleşen trafik kazasında ağır yaralanan Berrak, önce ilçemizde Özel Güneypark Hastanesine kaldırıldı, daha sonra Akdeniz Hastanesine kaldırılarak yoğun bakıma alındı. Gazetemiz basıma alınacağı saate kadar durumu hakkında bilgi aldığımız Berrak’ın hayati tehlikesinin sürdüğü bildirildi.

  

Olay günü yaya geçidinden geçmeye çalışan Berrak’ın, yolcu indiren dolmuşun yanından yaya geçidi üzerinden geçerken deniz istikametinden gelen motorsiklet sürücüsü Ö.S.’nin çarptı.

Sürücüleri uyardı, daha dikkatli kullanın!

Olay ile ilgili ulaştığımız İlçemiz Emniyet Müdürü Mustafa Ateş, sürücüleri yaya yolunu kullanmaya çalışan vatandaşlar ile ilgili uyararak, sürücülere araçlarını daha dikkatli kullanmaları konusunda çağrıda bulundu.

“Yaya geçitleri yalnızca herkes kurallara uyduğunda güvenlidir” diyen Müdür Ateş, “hiçbir zaman yaya geçidinde tam anlamıyla yolun size ait olduğunu varsaymayın. Geçiş hakkı sizin hakkınız da olsa diğerleri bunun farkında olmadığı sürece fazla bir şey ifade etmez. Kurallara uymayan sürücülerle ilgili şikayet hakkınıza sahip çıkın ancak o anda kendi güvenliğiniz için en doğrusunun biraz daha beklemek olduğunu unutmayın.

Sürücü sizi görmemiş olabilir: Hiçbir zaman sürücüler tarafından açıkça göründüğünüz varsayımıyla hareket etmeyin. Her zaman araç sürücüsü ile göz kontağı kurmaya çalışın. Araç tam olarak durmadan karşıya geçmeye çalışmayın.

Hareketinizi başkalarının yönlendirmesine izin vermeyin: Beklerken geçirilen süre içinde dikkatiniz dağılabilir ve karşıya geçmek için acele eden diğer kişilerin hareketi sizi yanıltabilir. Bir yaya geçidinde kendinizi kalabalığın hareketine bırakmayın. Yolu ve araçların durumunu doğrudan doğruya kendiniz gözleyin.

Araç durmayabilir:  Bir sürücü çok değişik nedenlerle, istediği halde duramayabilir. Bu yol koşullarından, aracın durumundan ve sürücünün sizin bir sonraki hareketinizi tahmin edememesinden kaynaklanabilir. Aracın yavaşlamış olması bile tam olarak duracağının bir göstergesi değildir. Aracın tam olarak durmasını mutlaka bekleyin.

Diğer araçlar durmayabilir !: Tüm araçların hareketini izleyin. Farkında olmadan yalnızca size yakın ya da görüş alanınızdaki araçları kontrol ediyor olabilirsiniz. Diğer araçların hareketini izleyin” dedi.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

 

 

 

Share
750 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?