“YOLUMUZ, TEHLİKE SAÇIYOR” - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

“YOLUMUZ, TEHLİKE SAÇIYOR”

Bu haber 29 Aralık 2018 - 9:21 'de eklendi ve 178 kez görüntülendi.

“Anlaşılan Türkiye’yi Suriye’ye Bağlayan Yolun Yönetim Nezdinde Hiç Kıymeti Yok”

İlçemiz Sutaşı Mahallesinde Samandağ’ını Yayladağ’ına, Hatay’ı Lazkiye’ye, Türkiye’yi Suriye’ye bağlayan yolun içler acısı durumu mahallelerin sert tepkisine yol açtı. Mahalleli çukurlarla dolu yolun kaza riskine yol açtığını ifade ederken yetkililere gerçek bir hizmet görmek istediklerinin altını çizdiler.

Orantes Kasap işletmesinin önünde bulunan ve çukur dolu yolun üzerinden geçen vatandaşlar oldukça zor anlar yaşadıklarını belirterek gazetemiz haber merkezine bir açıklamada bulundular.

Mahalle sakinleri açıklamalarında; “Bu yüzyılda bu görüntüyü görmek bizi oldukça öfkelendiriyor. Çünkü bunlar İlçelerin, mahallelerin problemlerini çözüme kavuşturmak baba hayrına yapılan icraatlar değil, yönetimin yapması gereken görev ve sorumlulukları arasında olan hizmetlerdir. Bahsettiğimiz ve fotoğrafta gördüğünüz görüntüler

Samandağ’ını Yayladağ’ına, Hatay’ı Lazkiye’ye, Türkiye’yi Suriye’ye bağlayan yolun görüntüleridir. Bu manzaradan çıkardığımız sonuç Türkiye’yi Suriye’ye bağlayan yolun yönetim nezdinde hiç kıymeti yok.

Mahalle sakinleri olarak sadece  düzgün bir hizmet istiyoruz. Tehlike yaratacak bir hizmet değil. Bu yolun şuan ki durumu sadece görüntü olarak kötü değil aynı zamanda oldukça tehlikelidir. Çünkü yol üzerinden geçen araçlar çukurlara geçmemek için direksiyonu sağa, sola kırıp Duruyorlar. Bu durum hem diğer yönden gelen araç için hem de yayalar için oldukça tehlike yaratmaktadır. Bu durum ihtimaller dahilinde konuşulan bir durum değildir. Şöyle ki bir araç çukurdan kaçarken sola kırmış ve Mert Tarım işletmesinin içerisine girmiştir. Bu anlamda yetkililerin acil bir şekilde sadece mahallemizdeki yolun değil Bütün İlçemizin yollarıyla ilgilenmesini ve bizi bu durumdan kurtarmalarını istiyoruz. Bu şekilde yaşamaya bizi mecbur kılamazsınız” ifadelerine yer verdiler.

Haber: Ümit Dadük Sağaltıcı – Foto: Aslı Sağaltıcı