ÜST REKLAM

logo

reklam

YOLUMUZ KAPATILDI, MAĞDURUZ…

 

Acil Bir Durum Esnasında Ne Yapacağız

  İlçemiz Meydan Mahallesi 5267. Sokak (Büyük Sazlı Haft Bölgesi) olarak bilinen bölgede vatandaşlar önceden kullandıkları ve kapanmasından dolayı büyük mağduriyet yaşadıkları yol için durumun sorumlularına dava açtıklarını dile getirerek gazetemiz haber merkezine bir açıklamada bulundular. 

Mahalle sakinleri açıklamalarında; Dedelerimizin zamanından kalmış bu yolu kapattılar.  Son paftaya göre yoldaki hendeklerden dolayı büyük ana kanallar görülmemektedir. Yolun başucundaki arkadaşlarımız bunu fırsat bilip bu durumu fırsat bilip rant sağlamaya çalıştılar. Ve yolumuzu kapattılar. Durumdan dolayı çok mağduruz. Bunun için bir an önce kapatılan yolun açılmasını talep ediyoruz. Evlerimize sadece yaya olarak geçebiliyoruz. Herhangi bir araçla geçilemiyor. Bu durumda herhangi bir acil durum esnasında bu yolu kullanamam ve durum daha kötü bir hal alabilir. Yeni pafta 3-4 sene önce çizildi.

Ana büyük kanalların ikisi ve bu yol daha önceki paftalarda görünüyordu. Şimdi ise son paftada görünmüyor. 1333 tarihli paftada görünüyor ben kendi gözümle gördüm. Önceden burası yaya yoluydu sonra devir değişti arabaya dönüştü. Sonra mikser, damperli bu şekilde herkes bu yolları kullandı. Daha bir ay öncesine kadar bu yol açıktı.  Mal sahipleri tarafından bu yol kapatıldı ve biz bu bunu mahkemeye verdik. Mahkeme ne zaman açılır bilmiyoruz. Buradan yetkililere sesleniyoruz mağduriyetimizi giderilsin.

Haber-Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

Share
624 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?