YOLLAR YENİLENİYOR « Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

KURGU DEĞİL, GERÇEKLER

Eğitim, Genel, Sağlık, Yerel

YOLLAR YENİLENİYOR

Bu haber 12 Ağustos 2022 - 14:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Hatay’ın 15 ilçesinde sorumluluk alanındaki her bölgeye hizmet verdiğini açıkladı.  HBB Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri tarafından yürütülen çalışmaların yeni adresi Samandağ oldu.

İbadethane ve mezarlıklarda gerçekleştirdiği çalışmalar kapsamında Tomruksuyu Mahallesi’ndeki mezarlık çevresinde  çatı yaparak namaz kılma alanı oluşturan Büyükşehir ekipleri, parke döşeme, istinat duvarı yapımı, tel çit yapımı, oda yapımı, musalla taşı ve kapı montajı çalışmalarını tamamladı.

Yolları modern ve ulaşıma uygun hale getirmek için yoğunçabaharcayanekipler, Kuşalanı Mahallesi’ndekiyeni devlet hastanesi için yeni yol açma ve genişletme çalışmalarının ardından yolu asfaltladı.

Büyükşehirekiplerininbeton asfalt çalışmalarının bir sonraki durağı Eriklikuyu-Uzunbağ mahalleleri arasındaki yol oldu. Çalışmaları kısa süre içerisinde tamamlayan ekipler yolu güvenli bir şekilde ulaşıma uygun hale getirdi.

İl genelinde heyelan riskine karşı önlem alan ekipler ayrıca Defne ilçesi Toygarlı Mahallesi’nde taş duvar çalışması gerçekleştirdi.

Uzunbağ Mahalle Muhtarı Seyfettin Genç ve Tomruksuyu Mahalle Muhtarı Feray İncir, Samandağ’ın her noktasına önemli hizmetler gerçekleştiren HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a teşekkür etti.

Haber- Foto: Rizan Sağaltıcı

AyakkabıBot ve çizmeGünlük ayakkabıBot ayakkabı modelleriÇizme ayakkabıTerlik ayakkabıSandaletBabetSpor ayakkabıTopuklu ayakkabıİç giyimMayoÇorapFantezi giyimİç çamaşır takımlarıSütyenGecelikPijama takımıGece elbisesiPlaj giyimGiyimBüyük bedenTesettürEtekTrenckottarz eşofman takımları bayanMontGömlekPantolonT-shirtSweatshirtKırmızı elbiselerCeket