YOL SORUNU İÇİN ÇÖZÜM SÖZLERİ ALDIK ANCAK… | Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

YOL SORUNU İÇİN ÇÖZÜM SÖZLERİ ALDIK ANCAK…

Bu haber 16 Ocak 2019 - 8:53 'de eklendi ve 28 kez görüntülendi.

Mızraklı Gün Işığı Platformu;”Bu Yol En Kısa Sürede Bitirilmezse Tepkimiz Çığ Gibi Büyüyecek”

İlçemiz Mızraklı Gün Işığı Platformu, geçtiğimiz hafta sonu yol sorununun çözümü için bir basın açıklaması gerçekleştirdiler. Düzenlenen basın açıklamasında Platform, konunun uzun süredir takipçisi olduklarını ancak hiç bir gelişmenin yaşanmadığını ve Mızraklı mahallesinin 2. Plana atıldığını ifade ettiler.

Mızraklı Gün Işığı Platformu gerçekleştirdikleri basın açıklamasında; “Yol sorunun çözümü için uzun süredir takipçisi olduğumuz gerekli kamu kurumu siyasi ve idari birimle başta olmak üzere konun muhatapları olan herkes ile görüşme sağlayıp yol sorunun hızlı bir şekilde çözümü için sözler aldık.

Maalesef uzun süredir ihalesi tamamlanmış, bütçesi ayrılmış ama yolun yapımı bitirilememiştir. İlgili birimler ile görüştüğümüzde Mızraklı mahallesinin sürekli 2. Plana atıldığına şahit olduk. Oysa 5 yıllık Büyükşehir döneminde bu sorunların şuana kadar çözülmüş olması gerekirdi.

Platform olarak 1 aydır yol yapım ve asfaltlama araçlarının mahallemizde yaptığı işlemleri an ve an takip etmekteyiz. Karşımıza çıkan manzara ise trajikomiktir. Yağmurlu havalarda mahallemizde bekletilen araçlar güneşli havalarda başka bölgelere çekilerek mızraklı hakkı 2.olana atılmıştır.

En son 2 gün önce güneşli havada mızraklı mahallesinde çalışması gereken araçlar HBB Fen müdürlüğünce araçların bozuk olduğu bahanesi ile başka mahallede çalıştırılmıştır.

Bu olay bardağı taşıran son damla idi. Platform olarak buradan açık çağrımızdır. Bu yol bitiremeden araçların mahalleden çıkarılması halinde başta Mahalle Muhtarı Semih Bal, Belediye encümeni Ali Deniz ve Samandağ Fen İşleri Müdürü Mehmet Ali Bulut halka bilgi vermemesi durumunda sorumlu tutulacaktır. Biz halk olarak araçları zincirlemekte bu mahalleden çıkarmayacağız.  Biz birlikte güçlüyüz. Bu sorun bir kaç kişinin sorunu değildir. Çamurlu yollarda okula gitmeye çalışan çocuklarımızın, işine gücüne giden esnafımızın, ticaret yapan tüccarımızın yani hepimizin sorunudur.

Platform olarak mahallemizin ana sorunları ile ilgili oluşacak ve verilmesi gereken Tepkilerde bugünkü gibi birlikte oldukça başarılı olacağımıza inanıyoruz. Kurduğumuz iletişim ağları ile her sorunu mahallenin en ücra köşesine ulaştırıyor yapılması gereken hamleleri hızlı şekilde atıyoruz.

Mızraklı halkı olarak buradan ilan ediyoruz. Bu yol en kısa sürede bitirilmez ise tepkimiz çığ gibi büyüyecek ve bir dağdakine bu kadar masum olmayacaktır. Duyarlı olup mahallesine sahip çıkan mahalle sakinlerine teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdiler.

Haber: Aslı Sağaltıcı – Foto: Hasan Dadük

afdah.info

voir films