YOL İSTEDİLER! | Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

YOL İSTEDİLER!

Bu haber 14 Haziran 2019 - 8:35 'de eklendi ve 26 kez görüntülendi.

İlçemize Bağlı Çöğürlü Mahallesi Sakinleri

Çöğürlü Mahallesi sakinlerinden Davut Doğru, Ali Doğru, Cevdet Doğru, ibrahim Doğru, Fevzi Doğru, İbrahim Arslan, Cengiz Arslan, Süleyman Arslan Nevzat Bakır, Salih Doğru, Salim Doğru, Necdet Doğru ve birçok mahalle sakini arazilerine çıktıkları yolun mahalle sakini bir vatandaş tarafından kapatıldığı iddiasında bulunarak yetkililerden çözüm talep ettiler.

Vatandaşlar: 20 yıla aşkın bu sorunu kimse çözemedi!

Kışın tarlalarına geçemeyen vatandaşlar, “kışın derenin taşması durumunda tarlalarımıza geçemiyoruz.  Yetkili mercilere sizin aracılığınızla sesleniyoruz. Mağduruz.  Çöğürlü mahallesi ve Karşı yaka mahallesi sınırları içerisinde bulunan Çınar Mevkiide yol sorunumuz var !

Biz kimseden malını istemiyoruz. Atalarımızdan bu yana bu yoldan geçerdik, her gün bir karış inerek yol işgal edildi.

Yolu açtırmak için illa kavga edip bir birimizi mi öldürelim?

Konu ile ilgili biz konuşunca hakaret ve tehditlere maruz kalıyoruz. Bu vatandaş yüzünden kışın tarlamıza gidemiyoruz, gübreleme, ilaçlama budama gibi işlerimizi yapamıyoruz. Çift süremiyoruz. Tarlamıza bakım yapamadığımızdan ağaçlarımız kuruyor. Çoğu zaman mahsulümüz yerinde kalıyor.

Konu ile ilgili Muhtarımıza gidiyoruz, belediyeye gidin diyor. Şikayet edin diyor.

Bu muhtar ne iş yapar Allah aşkına! Mevcut yerel yönetim yeni. Kime gideceğimizi bilmiyoruz. Buradan sizin aracılığınızla sesleniyoruz. Biz oy verdik, hakkımızı istiyoruz. HBB Başkanı Lütfü Savaş, sana sesleniyoruz! Daha önce size tapularımızı alıp gösterdik, söz verdiniz ama bize yardımcı olmadınız.

Biz sadece seçimde hatırlanan olmak istemiyoruz. Muhtar bizi başından savar, Ey HBB Başkanı sen de bizi umursamazsan vay halimize…. !

Sayın Valimize sesleniyoruz, bize bu yolu açın.

Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır! (Hz. Ali)

Bize haksızlık yapılıyor. Bu haksızlığa bir son verin. Sesimizi duyun !!! “dediler.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

afdah.info

voir films