ÜST REKLAM

logo

reklam
09 Şubat 2017

“YOL BİR AN ÖNCE BİTİRİLMELİ”

 Hatay Milletvekili Dr. Birol Ertem Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Ahmet ARSLAN tarafından yazılı olarak cevaplandırılması talebiyle soru yöneltti. Yapımına 1994 yılında başlanılan Samandağ- Arsuz yolunu soran Vekil Ertem, ‘Çalışmalar ne zaman tamamlanacak?’dedi.

Vekil Ertem, “Yapımına 1994 yılında başlanılan Samandağ- Arsuz arasındaki karayolunun hala bitirilememiş olması bölgedeki turizmi ve turizm yatırımını olumsuz olarak etkilemektedir. Dünyanın en uzun plajlarından birine sahip olan Samandağ plajının ve çok iyi plaj ve koylara sahip, doğal güzelliği ile muhteşem bir bölge olan Arsuz-Samandağ arasındaki bölgenin doğa ve kıyı turizmine kazandırılması açısından Arsuz- Samandağ arasındaki karayolunun önemi çok büyüktür. Bozulan Hatay ekonomisine ve azalan turizm gelirlerine katkı sağlaması amacıyla bir an önce bitirilmesi gerekmektedir.

Ayrıca Samandağ plajı caretta caretta kaplumbağalarının üreme yeri olması münasebetiyle turizm açısından büyük öneme sahiptir.

Bu çerçevede;

Yapımına 1994 yılında başlanan Samandağ- Arsuz arasındaki karayolunun hala bitirilememe sebebi nedir? Çalışmalar ne zaman tamamlanacaktır?

Vatandaşlarımızın yol yapımı nedeniyle yaşadıkları mağduriyet ortadadır. Bu mağduriyetin en aza indirilmesi için neden zamanında önlem alınmamıştır? Bundan sonra hangi önlemler alınacaktır?

Türkiye’nin önemli turizm bölgesinde bulunan yolun bitirilememesi turizmi daha da zora sokmayacak mıdır?

Samandağ- Arsuz arasındaki yol yatırımının toplam bütçesi nedir?”dedi.

Haber- Foto:Haber Merkezi

 

 

 

 

 

Share
663 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?