“YOK EDİYORLAR” « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

“YOK EDİYORLAR”

Bu haber 22 Nisan 2022 - 17:36 'de eklendi ve 229 kez görüntülendi.

İlçemizde bulunan Milleyha Kuş Cenneti’nin dünyaya tanıtılması ve Milleyha’nın korunmasına yönelik büyük çaba sarf eden kuş gözlemcisi yaban hayat uzmanı, kuş dedektifi Emin Yoğurtcuoğlu, Milleyha’nın adım adım yok edildiğinin altını çizerek konu üzerine açıklamada bulundu.

Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Yoğurtçuoğlu; “Ya bişi diyeceğim, başlarım gündeme ona buna… Her gün yüzden fazla kuş türüne ait binlerce göçmen kuşu ağırlayan Milleyha kuş cenneti’nden şu kesiti izleyin. Gene geldim buraya, gene gördüm yapılanları… Adım adım yok ediliyor. 2-3 milyon Euro toplasak, 1800 hektarı satın alsak. Şaka değil, gerçekten yok ediliyor Milleyha. (2. görsel ve sonrası) Zamanında parsel parsel peşkeş çekilmiş sulak alan… Hiçbir koruma statüsü yok. Baksanıza, son bir senede yapılanlara… YOK EDİYORLAR. Hakkı var buna. Ağlayalım mı, umursamayalım mı, yoksa çocuklara, geleceği mi bırakalım? Çaresizim… Şu ilk videoyu izleyip ne düşünüyorsunuz çok merak ediyorum.” Dedi.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı