YILMAZ; "YURTTAŞLARIMIZIN YURDA DÖNÜŞÜ İÇİN ÇABA HARCIYORUZ" - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

YILMAZ; “YURTTAŞLARIMIZIN YURDA DÖNÜŞÜ İÇİN ÇABA HARCIYORUZ”

Bu haber 09 Haziran 2020 - 22:56 'de eklendi ve 1.331 kez görüntülendi.


Turizm ve Seyahat Acentesi sahibi Metin Yılmaz; “Sosyal medyada, Gurbetçiler Suudi Arabistan’dan tahliye ediliyor. Tek tahliye edilmeyenler Türkler; çünkü devleti onları kabul etmiyor” gibi iddiaların tamamen asılsız olduğunu, bu konuyu yakın takibe alarak yakın Hatay Millet vekilleri Abdulkadir ÖZEL ve Hüseyin YAYMAN’la sürekli olarak görüştüğünü ifade etti. Yılmaz konu ile ilgili açıklamasında, Cumhurbaşkanı ve ilgili bakanlıklarla gerekli görüşmelerin sürdürülerek yurttaşların yurda dönüşü için çaba sarf edildiğini açıkladı.
Metin Yılmaz Turizm ve Seyahat Acentesi olarak yolcuların yurda güvenle dönmeleri için ellerinden geleni yapacaklarını ifade eden Yılmaz konu üzerine yaptığı açıklamasında; “Değerli Vatandaşlarımız, ülkemizde 20 Haziranda yapılacak Liselere Geçiş Sistemi(LGS) sınavı ile Haziran ve Temmuz aylarında tertiplenecek Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavlarına(YÖS) katılacak öğrenciler ve aileleri için devletimiz tarafından özel bir uçak bugün yollanıyor.
Yurttaşlarımıza verdiğimiz sözlerimizi bir bir yerine getiriyoruz. Değerli milletvekillerimiz Sayın Abdulkadir ÖZEL ve Hüseyin YAYMAN’la yaptığım görüşmeler sonucu konuyu bakanlarımız ve Sayın Cumhurbaşkanımıza ileteceklerini beyan ettiler.
Sosyal medyada “ Gurbetçiler Suudi Arabistan’dan tahliye ediliyor. Tek tahliye edilmeyenler Türkler; çünkü devleti onları kabul etmiyor.” şeklinde yayılan iddialar tamamen asılsızdır. Vatandaşlarımızın bunlara itibar etmemeleri ricamızdır.
Bir devlet, öğrencileri, öğrenci aileleri ve kronik hastaları için özel bir uçak gönderiyorsa bu devletin kendi yurttaşlarını kabul etmediğini söylemek büyük bir yanlıştır. Değerli vekillerimiz durumu ifade etmemiz üzerine Sayın Cumhurbaşkanımız ve ilgili bakanlıklarla gerekli görüşmeleri hala sürdürerek yurttaşlarımızın yurda dönüşü için çaba sarf ediyor. Vatandaşlarımızdan tek istediğimiz biraz sabır göstermeleridir.Biz Metin Yılmaz Turizm ve Seyahat Acentesi olarak yolcularımızın yurda güvenle dönmeleri için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.
Sosyal medyada fotoğrafları paylaşılarak fırtına kopartılan yurttaşımız Zeynel NEHİR için de vekillerimizin hassasiyetle çalışmaları sürmektedir.
Devletimizin yurttaşları ülkeye getirme çabalarını sosyal medyada kendi reklamları için kullanan bazı vekillerimizin yaptığı şark kurnazlığı dışında bir şey olabilir mi? Takdiri kamuoyuna bırakıyoruz” ifadelerine yer verdi.
Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı