ÜST REKLAM

logo

reklam

YILMAZ, NEDEN SUSUYORSUNUZ?

 

Son zamanlarda sosyal medya üzerinden Samandağ Belediye Yönetimine yaptığı eleştirilerle dikkatleri üzerine çeken ilçemiz iş adamlarından Metin Yılmaz ile görüştük. İlçede kimi kesimlerce ‘Dün beraberdiler, bugün ne oldu da ayrı düştüler?’ sorusunu kendisine yönelttik. Yılmaz, tebessüm ederek “Ben kişi olarak daima yanlışa yanlış, doğruya doğru dedim. Bugün yanlış giden bir şeyler var ki ‘dur’ ihtarı veriyoruz. İlçede belediyeye ait arazilerin satışı, kimi yollarda geniş kaldırımlar varken kimi yerlerdeki yolu keçi yoluna sokmaları akıl karı değil” dedi…

ZEHİR ZEMBEREK KONUŞTU

İlçede bazı şeylerin çok yanlış gittiğini beyan eden konuşmasında Yılmaz, “İlçe halkı bize ilgi gösteriyor ise biz bunu Sayın Nehir, sayesinde kazanmadık. Bu ilçede köklü bir geçmişimiz var. İlçede aile olarak bizim yan çizdiğimizi ya da birinin hakkını gasp ettiğimizi iddia edecek biri varsa buyursun beri gelsin. İlçede gözle görülür haksızlık yapıldığını kendiniz görüyorsanız bu duruma eyvallah diyebilir misiniz? Bu durumu kabul etmeyip susmakta, zalimin zulmüne susmak değil midir? İlçede bazı sorunların çözümü için birlikte hareket etme kararı aldığım bu ekip yıllar geçmesine rağmen ilçede bazı sorunları çözmek, ilçe halkına yeni üretim kanalları açmak yerine, belediyeyi inşaa ve rant firmasına çevirmiştir. Biz buna ‘dur’ demek istiyoruz” dedi. DAVA AÇTIM…

‘Bu konu ile ilgili red noktası dışında bir karşı koyuş sergilediniz mi? ‘ sorumuza Yılmaz, “Tabi yaptım. Dava açtım” dedi. Yılmaz, “Sosyal medya üzerinden biz belediyenin yolsuzluklarını sorgularken, karşımıza belediyede aktif çalışan bazı bireyler Başkan Nehir’in savunma mekanizması olarak çıktı. Sosyal medya hesabıma sahte hesaplar yağmaya başladı. Tabi ki bu bizi şaşırtmadı. Ama üslubun hakaretvari olması ister istemez bizi gerdi. İnsanların hayatına, özlük haklarına bu derece rencide eden ifadelerle saldırılması haddinden fazla çirkin. Ben bu hesapların kimlere ait olduğunu bilen bir yerden Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundum. Sonuç ne olur bilemem. Hepimiz bekleyip göreceğiz. Temennim adaletin yerini bulmasıdır.”dedi.

ÖKÜZ ÖLDÜ ORTAKLIK BOZULDU MU?

Vatandaşlardan kimi, ‘Evinin önü yapılmadı. Öküz öldü ortaklık bozuldu, kavga burdan çıktı.’ ifadesinde bulunuyor. Siz ne diyorsunuz? Yılmaz, “1 yıl bekletip yapmamak komik oldu tabi. Başkan Nehir, bizi neden oyaladı onu da anlamış değiliz. Bu yol Metin Yılmaz’ın şahsi yolu değildir. Arkadaşlar akıl almaz tekliflerle geliyorlar. Ben de çözüm olur mu diye bakıyorum. Emin olun Davinci’nin şifresi daha kolay çözülmüştür. Benim bahçemden feragat edip, 2 metre geri çekilmem önerisi geldi. Ben 2 metre geri çekilsem yan komşuların binası benim bahçemle aynı hizada. Onlar binayı nasıl geri çekecek. Yani sorun sadece benim sorunum değil, bu hem vatandaşların hem de öğrencilerin yolunun kapalı olması demek. Kaldı ki Belediye başkanımız mevcut olduğunu iddia ettiği ikameti trampa usulü ile çözerek mevcut alanı park ve yol yaparak kamuya kazandırabilir. Benim ön gördüğüm bu yolun talebi ‘yargı’dan dahi yapılsa, yolun açılmayacağı yönünde. Bu vatandaşlar tarafından bir kere çarpı yen dimi bakmaya görün; ne yargı, ne hak, ne hukuk, ne de dostluk tanımıyorlar. Evet biz yerel seçim sürecinde birlikte hareket ettik. Biz hizmet noktasında ilçe şaha kalksın istedik. Zamanında bir cenaze evine bensiz gitmeyen Sayın Başkan, kendilerine hiç yakışmayan bir üslupla bir yerde kendileri ile aramızda geçen gerginliği dile getirirken ‘yol istedi, yapmadık’ ifadesini dile getirmiş. Biz yolu kendimiz için değil, halk için istiyoruz, bu anlatamamışız” dedi.

BUNU DA NEREDEN ÇIKARTTINIZ?

Yılmaz, “Söz konusu yolla ilgili Başkan Nehir ile defalarca görüştüm. Birçok kez çözüm üreteceğinin sözünü verdi. 1 yılın sonunda bunu gerçekleştiremeyeceğini gayet kibar(!) bir dille açıkladı. Ben de bunun nedenlerini öğrenmeye çalıştım. Bimer aracılığı ile söz konusu alanın durumu hakkında Belediye’den bilgi talep ettim. Başkan Nehir verdiği bilgide, ‘Yeni Mahallede kain, 5558 sayılı gayri menkule komşu olan ve bir katlı yaşam alanı bulunan henüz yol terki (ifrazı) yapılmamış 3246 sayılı parselin mülkiyet hakkı sorunu olduğundan belediye başkanlığı tarafından gerekli yol ve park çalışmasının yapılamayacağı belirtilmiştir.’ ifadeleri yer alıyor.

Ancak burada bahsi geçen vatandaşlar için, başkan ‘Çözüm yolum yok.’ demekle burada gerçekleşecek olası bir yangın için itfaiye veya kalp krizi sonrasında bir ambulansın yolunu açmış olmaz. Belediye kritik zamanlarda, trampa yoluna giderek kamulaştırıp alanın ferahlamasını sağlayabilir. Tabii ki vatandaşın mağdur olmasını istemiyoruz. Ama daha önce patika olan yolun, sonraki çalışmalarla tel örgü çekilerek keçi yoluna çevrilmesinin mantığını bize izah etsinler. Mevcut alan zaten dere iken nasıl ikamet yerine çevrildi ise bugün trampa yolu ile kamulaştırarak park alanı ve yol çalışması hayata geçebilir. Trampa yolu ile belediye yine bir şey kaybetmez. Ha biz ‘Kamu arazilerini satıp para alacağız.’ diyorlarsa o başka. O zaman sözün bittiği yerdeyiz demektir. Daha evvel o 10 metrelik yolun temizliğini bile ben kendim üstlenirken, yol kaderine terk edildi. Yerel yönetim kendini sadece bilbordlarda gösterir oldu.” dedi.

BU ALAN TRAFİĞE DE YAKIŞMIYOR

Konuşmasının sonunda mevcut çitlerin yolun işgaline de sebep olduğunu beyan eden Yılmaz, alanın bittiği yerin yola geldiğini dile getirerek yolda kazaların dahi olduğunu dile getirerek, konuyla ilgili tüm yetkili birimleri çözüm üretmeye davet etti.

Yılmaz, “Sağlık, emniyet ve huzurdan sorumlu tüm idarecilerimizin konuya el atması talebimizdir. Nasıl ki işletmeler açılacağında sağlık, güvenlik ve huzur göz önüne alınarak ruhsat veriliyorsa, belediyenin bu icraatına da hangi gerekçe ile ruhsat verildiği açıklansın” dedi.

Haber-Foto: Ümit Sağaltıcı

Share
840 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?