ÜST REKLAM

logo

reklam
01 Şubat 2017

YILMAZ, GAZETEMİZE KONUŞTU

İlçede son günlerde, Samandağ Belediyesi ile ilgili yapılan açıklamalara bir de kendisinin yaptığı açıklama eklenince, ilçede bazı vatandaşların ‘Belediye Başkanı ile aralarından su sızmıyordu, çıkar ilişkileri mi değişti?’ eleştirisine açıklık getirdi. Yılmaz, aile yakınlığı yapılan yanlışlığı konuşmaya engel değil, Sayın Başkan, yol yapımını kişiselleştirmesin Yol yapılırken sadece Metin Yılmaz’a değil, Okula giden 2000 nüfusla beraber halka yapılıyor.

yılmaz (2)

Gazetemizin ‘ilçede çoğu insan sizi Belediye Başkanı Mithat Nehir’e yakınlığınızla tanıyor ve merak ediyor Ne oldu da muhalefet başladı?’ sorusuna Yılmaz, “bu yanlış bir ifade değil. Evet Belediye Başkanı aile dostumuzdur. Ama bu yapılan yanlışa karşı tavır göstermemize engel değil. Biz memlekete sevdasına, solcu kimliğine inandığımız Mithat Nehir’e oy verdik, yolunda yürüdük. Takdir edersiniz ki bu süreç başladığı gibi devam etmedi. Samimiyetle başlayan süreç ne yazık ki zamanında eleştirdikleriyle daha ağır bir kefeye soktu kendilerini. Sağda solda ‘Metin yılmaz yol istedi biz yapmadık. Bu muhalefet bu yüzden başladı” şeklinde konuşuyorlar. Mehin yılmaz, halkın kullanım hakkı olan bir yolun yapımını kendisi için mi istedi. Bu yol yapımı neden kişiselleştiriliyor ayrıca anlamadım. Mahalle sakinleri de benimle aynı görüşte, 80 yıldan beri kullanılan ve  iki büyük caddeyi bir birine bağlayan yaklaşık  2 bin ailenin kullandığı Yenimahalle 142. Sokağın yolunun biran önce açılmasını istiyorlar.

Nazım Hikmet Ran Caddesi ile 20. Sokağı bağlayan Cumhuriyet İlkokulunun yan tarafında boydan boya 80 yıldan beri kullanılan iki büyük caddeyi bir birine bağlayan yaklaşık  2 bin ailenin kullandığı bu yolun kapatılması bizleri mağdur ediyor. Bu sokakta aniden biri hastalansa acil bir durum olsa bu sokağa ambulans veya itfaiye araçları girmez. Talebimiz 3246 nolu parselin belediye tarafından istimlak edilip bu yolun açılmasıdır. Bu talebimiz neden Metin Yılmaz’ın çıkarı olarak görülüyor, ya da birilerince konuşuluyor anlamış değilim. Yapılacak yol Metin Yılmaz’a tapu edilecekte haberimiz mi yok?

Samandağ belediyesi bu parseli istimlak ederse hem yol açılmış olur hem de mahalleye park kazandırmış olur. Halkın kazanımı derhal gerçekleştirilmeli, Samandağ Belediyesi yaptığı hatadan dönmeli.

Belediye başkanı bu sorunun çözümü konusunda verdiği sözü tutsun.  ‘Belediye de istimlak edecek paramız yok’ diyen yerel yönetime kendilerinde ne kadar para olduğunu da hatırlattık. Belediye’ye 34 Trilyon paranın geldiğini herkes biliyor. Bu para nereye kullanıldı. Bize neden para yok deniliyor” açıklansın” dedi.

Sanal Alemden saldırıyorlar

Sanal Alemden fek hesaplarla kişiliğine saldırıda bulunulduğunu, kamuoyuyla pek paylaşmak istemediği fakat mecbur kaldığı için işi savcılığa kadar taşıdığı konu ile ilgili Yılmaz, “yerel yönetim işine geldiği nokta 18. maddeyi işleterek işlem yapabiliyor. Bu sorunu dile getirdiğim günden buyana sanal alemden bana saldırı yapılıyor. Saldırılarda ağır hakaretler var. Bu vatandaşlar sanal alemde yaptıkları bir saldırıda konuya İlçe Kaymakamı Dr. Cahit Çelik’in bile çözüm üretemediği beyanında bulunuyor. Bu konu ile ilgili İlçe Kaymakamının girişimi olduğnu halk bilir mi? bu konuyu dile getiren bizati kendileridir. Kavga bize yakışmaz. Hakkımızı yasal olarak alacağız” dedi.

 

 

Share
811 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?

#

YILMAZ, GAZETEMİZE KONUŞTU” için 1 yorum

  1. Avatar RIYAT : diyor ki:

    BU ACIKLAMAYI YAPAN SAHISA SORMAK ISTERIM 1-80 YILLIK YOL DIYE TUTURMUS KENDISININ YASI KAC ? 2- 2000 AILE O YOLU KULLANIYOR DIYE HEP ATIP TUTUYOR BU GUN YENI MUHALLDE KAC HANE MEVCUTTUR GALIBA LIMAN SEMTINI-VE DIYER SEMTLERI HATTA VE HATTA BUTUN YENI MAHALLEYI ORADAN DOPLASTIRMAYI HEDEFLEYIP KENDI YAPTIGI KANUNSUZ BAHCE DUVARINI GORUCUYE CIKARMAK ICIN MI ? 3- 2 CADDEYI BAGLAYAN ARASINDA SAHSA AIT PARSEL VEYA BINA VAR MI? BAHSETIYI YOLUN (BELEDIYE IMAR VE ISKAN VE TABU KADASTRO HATIRALARINDA BOYLE BI YOLUN BULUNMADIGINI BILIYOR MU? 4-DAHA ONCE KAYMAKAMLIGA YAPMIS OLDUGU SIKAYETIN VE YAPILAN INCELEMENIN SONUCUN CEVAPI KENDISINE ILETILMEDI MI O OKUDUMU ? 5-MAHALLE SAKINLERI DEDIYI DAHA ONCE YEREL GAZETEDE VERMIS OLDUGU BEYANATLARDA RESMI CIKAN SAHISLARIMIDIR VE BU SAHISLAR BINALARINDA YAPTIKLARI TADILATLARIN(PENCERE -GARAJ KAPISI -DUVAR VS )PLAN PROJELERINE UYGUN MU YOKSA KENDISI GIBI KANUNSUZLUK YAPTIKLARINI BILDIKLERI ICIN HEP AYNI KAREDE GORUNUP KENDISINI KURTARICI MI GORUYORLAR? 6- BELEDIYENIN GELIRI SADECE KENDISI YOL ISTEDI DIYE MI KULLANILIR BELEDIYE GELIRLEINE ORTAK MIDIR? 7-ORADA YOLUN BULUNMADINI VE BI DERENIN BULUNDUGUN BILIYOR MU? 7-BAHSI GECEN TEL ORGUNUN VE KACAK OLARAK YAPTIRDIGI BAHCE DUVARININ ARASINDA SADECE 90 CM OLDUGUNU BILIYOR MU? KALDI KI DERENIN ENI AZ 150-200 CM OLDUNU BUNA GORE DE ARADAKI KALAN MESAFEYE BAKILDIGINDA VE RUHSATLIDA OLSA IMAR KANUNU GORE INSAAT YAPAPILMESI ICIN KANUNEN EN AZ 2 METRE KALDIRIM PAYI BIRAKILMASI ZORUNLU OLDUGUNU BILYOR MU? 8- MUALLESEF KONUSULANLAR DOGRUDUR SADECE KENDI MENFAATI DOGRULTUSUNDA ISLEM YAPILMADIGI ICIN BU TIP ASLI OLAMAYAN BEYANLARA SARILMAKTADIR YAYINIZDA BASARILAR SAYGILARIMLA