ÜST REKLAM

logo

reklam
10 Haziran 2017

YILIN SON ZİLİNDE, AÇILIŞ HEYECANI

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hilmi KAPO, 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Kuşalanı Anaokulu´nda yapılan sene sonu kapanış programına katıldı. Kuşalanı Ana Okulunun yeni binasının da açılışı gerçekleşen programa İlçe Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo, İlçemiz Gençlik Spor Müdürü Oğuzhan Sudan, Kütüphane Müdürü İbrahim Kimyongür, Kültür Merkezi Müdürü Murat Elataş ve vatandaşlar katıldı Programda açılış konuşmasını İlçe Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo yaptı.

Kapo konuşmasında, “2016-2017 eğitim öğretim yılı sonu karne törenine hoş geldiniz.

Değerli misafirler bugün Samandağ İlçesinde 88 kurumda 1867 öğretmen ve 27709 öğrencimizle yaz tatiline girmiş bulunacağız. Kıymetli misafirler bu güzel Ana okulunun yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Özellikle İlçe Kaymakamımız Dr. Cahit Çelik’e İl Milli Eğitim Müdürümüz Kemal Karahan’a teşekkür ediyorum. Ayrıca Ortaokulumuzda fiziki olarak yetersiz durumda bu nedenle yeni bir ortaokul binası yapma çalışmalarımız devam ediyor. Samandağa ve kuşalanı mahallemize hayırlı olsun.

Kıymetli meslektaşlarım yorucu bir eğitim-öğretim yılı sonuna geldik. Yapmış olduğunuz başarılı çalışmalarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Ailenizle ve sevdiklerinizle iyi bir yaz tatili geçirmenizi temenni ediyorum.

Sevgili öğrenciler uzun bir eğitim-öğretim döneminden sonra bugün karnenizi alıyorsunuz. Elbette iyi bir tatili hak ettiniz. Tatil yapın fakat bol bol kitap okuyun aynı zamanda zayıf olduğunuz dersleri de tekrar edin.

Kıymetli veliler çocuklarımızın başarı veye başarısızlığını çok fazla abartmayın. Başarısızlığı kesinlikle cezalandırmayın. Eğer başarısızlık varsa bunu aile içerisinde çözmeye çalışın.

Bu anlamda tüm öğrencilerimize sağlıklı ve neşeli bir tatil geçirmelerini diliyorum. Öğretmen arkadaşlarıma yıl boyunca yararlı ve fedakar çalışmalarından dolayı tekrar teşekkür ediyor, sağlık, mutluluk ve başarı dolu günler diliyorum. Hepinize iyi tatiller” dedi.

Program akışında şiirler okundu, Minik öğrencilerin Ront gösterileri, Halk oyunu gösterileri ve temsili Karne Dağıtımı yapılarak öğrencilere ödül verildi. Program sonunda Kuşalanı Anaokulunun açılışını İlçe Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo yaptı. Sınıfları tek tek gezen Müdür Kapo, olkulun herkese hayırlı olmasını diledi.

Haber-Foto:Nazlı Hüzmeli

Share
655 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+2 = ?