ÜST REKLAM

logo

reklam

YILDIZLAR YOLDAŞIN OLSUN, ATA ABİ…

Samandağ İlerici Gençler Derneği’nin ilk başkanı Sahil Sürücü Kursu Eğitmenlerinden Ata Miçoğulları geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Yıllarını demokrasi ve komünizm mücadelesine adamış bu uğurda ağır diyetler ödemiş, gençliğinin en değerli yıllarını 12 Eylül zindanlarında geçirmiş olan Ata MİÇÇOĞULLARI’nın ölümü ailesi ve sevenlerini yasa boğdu. Yakın bir arkadaşının oğlunun düğününde geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden Miççoğulları, hafta sonunda Çiğdede Mahallesi Asri Mezarlığında defnedildi.

İlçede vefatı sonrası yasa bürünen yoldaşları sevenleri sosyal medya hesaplarında acılarını paylaştılar.

İlçemiz Avukatlarından Anıl Cevahir Can’ın yayınladığı mesaj vefat eden Miççooğulları’nın yaşamının kısa bir özeti oldu. Can mesajında; “Koca yürekli bir devrimci… Eylemler, Direnişler, Yargılanmalar, Cezaevi süreçleri, Meydan okumalar… Halkı için devrim savaşı verdi yıllardır…Sözün bittiği yerdeyiz…Mekanın Cennet olsun Ata Miçooğulları…12 Eylül dönemi bu topraklarda yaşayan devrimci insana, faşizmin gerçekte ne demek olduğunu doğrudan öğretti. Faşizm “içerde” olana da olmayana da baskı ve işkencenin acısını fazlasıyla yaşattı. O günlerin beraberinde getirdiği ölümlerin acısı unutulamaz; insanların yüreklerinde açtığı yaralar hâlâ sızlar. Zor günler zor sınavlara çeker insanı. Çekilen tüm acılara karşın, devrimci bayrağı yarınlara taşıyabilmek için tarihsel iyimserliği her daim yeşertmek gerekir. İnancı ve umudu acıya katık eyleyip yola devam etmeyi becermektedir hüner. Aylardan Eylül ayı. Bir Eylül ayında uğurlanır devrimciler”…

Haber-Foto: Ümit Sağaltıcı

Share
599 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+2 = ?