ÜST REKLAM

logo

reklam

“YIKMANIZI İSTEMİYORUM”

 

İlçemize bağlı Alevışık Mahallesi sakinlerinden 73 yaşındaki Mustafa Filiz, 1281 nolu parselde bulunan 130 yıldır kullandıkları evin Samandağ Belediyesi tarafından yıkılmak istenmesine karşı. Filiz, onlarca yıldır söz konusu evin ardiye kirasını ödediğini belirtirken, bu alanın belediyeye ait olmadığını, belediyenin pazar yeri için kiraladığı alanın dışında olduğunu belirtti. Filiz, onlarca yıldır söz konusu evin ardiye kirasını ödediğini belirtirken, bu alanın belediyeye ait olmadığını, belediyenin pazar yeri için kiraladığı alanın dışında olduğunu belirtti.

Konu ile ilgili Gazetemize açıklamada bulunan Mustafa Filiz, “Bu ev, belediyenin kiraladığı alanın dışında kalıyor. Buna rağmen yıkmak istiyorlar.

Bu ev ister Harabe olsun ister villa olsun yıkılmasına karşıyım. Yıllardır kirasını ödüyorum. Söz konusu evin bulunduğu alan mahkemelik olduğu halde yıkmak istiyorlar; bu kanuni bir iş değil.” ifadelerini kullandı.

Filiz, açıklamasının devamında; “bu parselin asıl sahibi Ürdün uyruklu Mustafa Kemal El Hüseyni’dir. Mülkün sahibinin olmasına rağmen,  bu mülkün sahipsiz olduğu gibi davranmaları keyfilikten başka bir şey değildir.” ifadelerine yer verdi.

Mustafa Filiz, çok sayıda dilekçe yazdığını ancak belediyenin hiçbir dilekçeye cevap vermediğini ifade etti.

Belediyeye seslenen Filiz, açıklamasını; “semt pazarının alanı dışında kalan bölgelere tecavüz ederek insanları mağdur etmeyin. Bugün tarihi eser bulunduğu zaman korumaya alınıyor. Bu evi de tarihi eser olarak kabul edin, kanunsuz davranıp yıkmayın” sözleri ile noktaladı.

 Haber-Foto:Ümit Sağaltıcı

 

 

Share
712 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?