YIKIM VAR ! AMA ÖNCELİK YER TAHSİSİNİN | Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

YIKIM VAR ! AMA ÖNCELİK YER TAHSİSİNİN

Bu haber 17 Haziran 2019 - 9:48 'de eklendi ve 33 kez görüntülendi.

İlçemiz Kaymakamı Murat Kütük, Samandağ Belediye Başkanı Avukat refik Eryılmaz, Samandağ Turizm işletmecileri ve yatırımcıları derneği (SATİYAD) üyeleriyle biraraya gelerek verimli bir toplantı gerçekleştirdiler. ‘İlçemizi Turizm şehri yapma adına önemli ve tarihi kararlar aldık’ diyen Samandağ Belediye Başkanı Av. Eryılmaz, ‘Samandağında Turizm kalkınma hamlesini gerçekleştirecek, Turizme katkı sağlayacak tüm yatırımları destekleyeceğiz’ dedi.

İlçemiz Kaymakamı Murat Kütük, Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz, SATİYAD Başkanı Tahsin Boğday, Yönetim kurulu üyeleri ve işletmecilerin katıldığı toplantıda kıyı kenar çizgisi dahilinde bulunan işletmeler konuşuldu.

İlçemiz Kaymakamı Murat Kütük, ilçede zor olanı yaptıklarına işaret ederek, “bu konuda en iyisi için ya hep birlikte karar vereceğiz ya da 1948’lerdeki Samandağ gibi kalacağız. Dönüşümler yapmak zorundayız. Samandağ’ın çıkarı için hepimiz kendimize çeki düzen vereceğiz. Şu anda kıyı kenar çizgisi içinde olan, hukuki süreci biten ve parası ödenen işletmeler yıkılacak. Biz işletme olmayan metruk yerleri hemen yıkacağız. Belediye de bu alanlarda piknik yerleri gibi farklı projeler uygulayacak. Şu anda çalışan işletmelere dokunmayacağız ama Belediye tarafından yıkılacak işletmeye yer tahsis edildikten sonra yıkım işlemi başlayacak. Burada kaliteli işe karşı kaliteli müşteri olması gerekir.

Görüntü kirlilikleri ortadan kaldırılacak işletmeci olarak sizler de işinize önem verin. 29 Ekim’ de inşallah Çevlik Arsuz yolu açılacak. Buraya ilk defa gelecek olanlar için memnuniyet önemlidir. Burası bizim geleceğimizdir. Bu düzenlemeyi yapmalıyız, bu heyecanı yakaladık.”dedi.

İlçemiz Belediye Başkanı Av. Eryılmaz “Samandağ Kaymakamımız Sn. Murat Kütük ile birlikte Samandağ Turizm işletmecileri ve yatırımcıları derneği (SATİYAD) üyeleriyle bir araya gelerek verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Samandağımızı Turizm şehri yapma adına önemli ve tarihi kararlar aldık. Samandağında Turizm kalkınma hamlesini gerçekleştirecek, Turizme katkı sağlayacak tüm yatırımları destekleyeceğiz. Bu konuda önemli olan iyi niyettir. İşletmecilerimizi mağdur etmemek için proje çalışması içindeyiz. Buraların turizme kazandırılması için elimizden geleni yapacağız.

Sayın İlçe Kaymakamımız bu konuda iyi niyetli davranıyor, kendilerine teşekkür ediyorum”dedi.

SATİYAD Başkanı Tahsin Boğday “Burayı canlandırmak için SATİYAD olarak geleneksel olarak düzenlediğimiz turizm festivalinin 3. sünü yapacağız. Sportif, sanatsal ve sosyal aktivitelerin olacağı bu festival için destek istiyoruz.

Deniz kıyısındaki en büyük sıkıntımız insanların denize girememesidir. Bu konuda 3 noktanın belirlenmesi ve bu tespit edilen yerlerde insanların güvenli bir şekilde yüzmelerinin sağlanmasını istiyoruz.

Bu istişare toplantısına katılarak bizleri onurlandıran Sayın İlçe Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza ve tüm işletmeci arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

afdah.info

voir films