ÜST REKLAM

logo

reklam

YGS’YE GECİKEN ÖĞRENCİLERE KÖTÜ HABER, TELAFİ YOK

 

 

ÖSYM tarafından bu yıl yapılan değişiklik sebebiyle YGS’ye 15 dakika kala gelen öğrenciler dersliklere alınmadı. YGS saat 10.00’da başlarken, sınav binalarının kapıları saat 09.45’te kapatılarak, bu saatten sonra gelenler içeri alınmadı.

Yaklaşık 2,5 milyon üniversite adayının ter döktüğü Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) hafta sonunda ilimizde de yapıldı. Sınava girecekleri binalara 09.46’da gelen birçok aday, 1 dakika geç kaldıkları için sınava alınmayınca gözyaşlarına hakim olamadılar. Türkiye Genelinde benzer görüntülerin yaşandığı sınavda, yarış Atı gibi koşturulduklarını söyleyen gençler, 1 dakika yüzünden hayatlarının karartıldığını belirtirlerken, Suriyelilerin üniversitelere sınavsız girdiklerini, kendilerine büyük bir haksızlık yapıldığını ifade ettiler.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM) bu yıl uygulamaya aldığı “sınavın yapılacağı binaya girişlerin sınav başlamadan 15 dakika öncesinde sonlanması” uygulaması nedeniyle Yükseköğretime Geçiş Sınavına (YGS) giremeyen adaylar için telafi sınavı düşünülmediği öğrenildi.

Haber:Ümit sağaltıcı-Foto:Haber merkezi

 

Share
629 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?