YGS’YE GECİKEN ÖĞRENCİLERE KÖTÜ HABER, TELAFİ YOK « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

YGS’YE GECİKEN ÖĞRENCİLERE KÖTÜ HABER, TELAFİ YOK

Bu haber 14 Mart 2017 - 9:38 'de eklendi ve 249 kez görüntülendi.

 

 

ÖSYM tarafından bu yıl yapılan değişiklik sebebiyle YGS’ye 15 dakika kala gelen öğrenciler dersliklere alınmadı. YGS saat 10.00’da başlarken, sınav binalarının kapıları saat 09.45’te kapatılarak, bu saatten sonra gelenler içeri alınmadı.

Yaklaşık 2,5 milyon üniversite adayının ter döktüğü Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) hafta sonunda ilimizde de yapıldı. Sınava girecekleri binalara 09.46’da gelen birçok aday, 1 dakika geç kaldıkları için sınava alınmayınca gözyaşlarına hakim olamadılar. Türkiye Genelinde benzer görüntülerin yaşandığı sınavda, yarış Atı gibi koşturulduklarını söyleyen gençler, 1 dakika yüzünden hayatlarının karartıldığını belirtirlerken, Suriyelilerin üniversitelere sınavsız girdiklerini, kendilerine büyük bir haksızlık yapıldığını ifade ettiler.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM) bu yıl uygulamaya aldığı “sınavın yapılacağı binaya girişlerin sınav başlamadan 15 dakika öncesinde sonlanması” uygulaması nedeniyle Yükseköğretime Geçiş Sınavına (YGS) giremeyen adaylar için telafi sınavı düşünülmediği öğrenildi.

Haber:Ümit sağaltıcı-Foto:Haber merkezi