YGS’DE BENZER SORULAR BAŞARISI, KÜLTÜR TEMEL LİSESİ’NDEN   « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

YGS’DE BENZER SORULAR BAŞARISI, KÜLTÜR TEMEL LİSESİ’NDEN  

Bu haber 18 Mart 2017 - 14:43 'de eklendi ve 309 kez görüntülendi.

 

 

Bölgemizde eğitim ve öğretimde başarı denilince akla ilk gelen kurumların başında yer alan Kültür Temel Lisesi  12 Mart – Pazar günü  yapılan YGS sınavında birebir tutturduğu sorular ile dikkatleri üzerine çekti.Yıl boyunca Kültür Eğitim Kurumları  tarafından gönderilen deneme sınavları, soru bankaları ve YGS sınavından bir hafta önce yapılan Kültür Temel Lisesi Öğretmenleri tarafından hazırlana prova sınavındaki sorularında tüm derslerden benzer soruların olması  Hatay Kültür Temel Liseleri  öğrencilerinde mutluluk yarattı.

Hatay Kültür Temel Liseleri YGS’de Türkçe 24, Tarih 10, Coğrafya 10, Felsefe 6, Matematik 18, Geometri 9, Fizik 9, Kimya 10, Biyoloji’de 9 birebir soru yakalayarak büyük bir başarıya imza attı.

Her zaman farklarını ortaya koyduklarını ifade eden Hatay Kültür Temel Liseleri Kurucusu Ali Girişken, YGS’de yüksek oranda birebir benzer sorular yakalamanın heyecanını yaşadıklarının altını çizdi. Girişken: “Antakya ve Samandağ Kültür Temel Liseleri olarak büyük bir başarıya imza atarak yılın en çok soru tutturan kurumu olduk.

YGS müfredatı, Milli Eğitim Bakanlığı müfredatını işlemektedir. Öğretmenler olarak araştırmalarımızı bu kaynaklar üzerinden sağlayarak yayınlarımızın hazırlanmasında yaklaşık 100 civarında MEB ve farklı yayınlardan derlediğimiz kitapları baştan aşağı inceleyip içlerinde soru olarak gelebileceğini tahmin ettiğimiz tüm konulardan özel sorular oluşturuyoruz. Ayrıca her yıl çıkan soruların da analizlerini yaparak yayınlarımıza güncel eklemeler de yaparak yeni sezona sağlam bir hazırlık yapmış oluyoruz. YGS’de elde ettiğimiz birebir benzer sorular başarımızda emeği geçen tüm hocalarımıza teşekkür ederek tüm öğrencilerine başarılar diledi” dedi.

YGS’ye giren Kültür Temel Lisesi öğrencilerinin sevinçleri ve şaşkınlıkları dikkatlerden kaçmazken, sınavda sorulan soruların büyük bir bölümünün neredeyse aynısının yazılı olduğu yayın serisinden ciddi başarılar sağladığını ifade eden bazı öğrenciler, bu soru bankaları, deneme sınavları ve özel hazırlanan ATS (Alan Tarama Sınavları) temin edemeyen ve sonradan duyan diğer adaylar adına üzüntülü olduklarını ilettiler.

Ayrıca YGS öncesi son prova olarak yapılan Kültür Temel Lisesi deneme sınavında kuralların bire bir uygulandığını ifade eden Kültür Temel Lisesi Kurucusu Ali Girişken, Antakya ve Samandağ Kültür Temel Lisesi öğrencilerini her anlamda sınava tam anlamı ile hazırladıklarını ve Kültür Eğitim Kurumlarında  Olmanın Ayrıcalıklı Olduğunu bir kez daha  kanıtladık dedi.

Haber Merkezi