ÜST REKLAM

logo

reklam
23 Kasım 2016

YETİŞEN, HGC BAŞKANLIĞINA YENİDEN ADAY

Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) Başkanı Ahmet Yetişen,  3 Aralık’ta yapılacak genel kurulda başkanlığa yeniden aday olacağını söyledi. Yetişen, düzenlediği basın toplantısında, üyelerden son kez destek isterken, cemiyeti kısa zamanda tüm Hatay’ı kucaklayan ve bölgenin en güçlü cemiyetlerinden biri haline getirdiklerini, göreve yeniden gelmesi halinde önemli projeleri hayata geçireceklerini belirtti.

img_7823

Yetişen açıklamasında, “Değerli arkadaşlar Cemiyetimiz Aralık ayı içerisinde olağan kongresini yapacaktır. Bu kongrede son defa olarak sizlerin desteğini bekliyorum. Cemiyetimizi kurduk ve kısa zamanda tüm ilimizi kucaklayan ve bölgenin en güçlü cemiyetlerinden biri olan bir cemiyet haline geldik. İlçelerdeki gazeteci arkadaşlarımıza sahip çıktık sorunlarına yerinde müdahale ettik. Cemiyetimizi konfederasyon ve federasyon lar da başarı ile temsil ettik. Yaptığımız çalışmalarla takdir topladık. Barışa katkı ödülleri aldık. Hatay’ın EN leri adlı bir etkinlik düzenleyerek tüm bürokrat, işadamları, sanatçı ve sporcuları bir araya getirdik, İlk defa bir gazeteciler cemiyetinin düzenlediği gecenin TRT ekranlarından canlı verilmesini sağladık,

Değerli arkadaşlar bizim en büyük hayallerimizden biri cemiyet binamızın tarihi bir Antakya evi olmasıydı biliyorsunuz ki bu konuda ilk adımı atmış milli emlak tan bir yer kiralamıştık orası onarılacak öyle teslim edilecekti ama özel idarenin kapatılması bunu engelledi, en son olarak ta, büyükşehir başkanımız Türkiye de ki cemiyet başkanları önünde bir söz vermişti ama maalesef çok büyük masraf çıktığı için orayı yapamayacağını söyledi. Ama yinede yardımcı olmaya çalışacağını belirtti.  Fakat biz vazgeçmedik yine orayla ilgili bir çalışmalar yaptık, inşallah seçimden sonra farklı bir uygulamayla orayı onarmaya çalışacağız. Kurumlarla yardımlaşarak bu işi çözeceğiz.. bu konuda önemli adımlar atmış bulunuyoruz.

Bide en çok istediğim arzu ettiğim bir hayalim vardı cemiyet üyelerimizin üniversitede okuyan çocuklarına burs vermek, veya üniversitede çocuğu okuyan yoksa veya ihtiyacı yoksa ihtiyacı olan üyelerimizin çocuklarına okul başlama öncesi bütçemiz kadar yardım etmek.

Bu düşüncemizi de 2017 yılı eğitim öğretim yılında inşallah başlatacağız, gerek yöneticilerin katkısı gerekse bağışlarla çocuklarımıza destek olacağız.

Ayrıca cemiyet bünyesinde gençlik kolları oluşturarak gençlerimizin daha aktif hale gelmesi, cemiyette söz sahibi olması ve etkinliklerde daha etkin rol almaları için en kısa zamanda bu düşüncemizi hayata geçireceğiz.

Bu kongrede şuana kadar iki aday olarak seçimlere giriyoruz ben diğer aday arkadaşımıza da başarılar diliyor, kongrenin kardeşlik ve birik içerisinde geçmesini temenni ediyorum. Sonuçta kongre biter dostluklar devam eder onun için dir ki seviyeyi düşürmeden güzel bir kongre olması en büyük dileğimizdir. Cemiyetimize üye bile olmayan bazı şahıslar sosyal medyadan seviyeyi düşürmek ve ortamı germek için elinden geleni yapıyor ama ne ben, nede diğer aday arkadaşımız Abdullah bu oyunlara müsaade etmeyiz, bizim dostluğumuz bir seçimle bitecek değil. Bunu herkes böyle bilsin..

Ben bu kongrenin cemiyetimiz için hayırlı olmasını diliyor, sizlerden son defa destek istiyorum, geldiğiniz için de hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılacak kongrenin, dostluk ve kardeşlik havasında geçeceğine inandığını belirten Yetişen, diğer aday Abdullah Temizyürek’e de başarılar diledi.

 

 

 

Share
622 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?