logo

reklam

YEŞİLE DOKUNUYOR MUSUNUZ BAŞKANIM?

Küçükkaya, Başkan Savaş’a, yapılacak olankültür merkezi ve nikâh salonunu sordu…Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın, yakın zamanda Atatürk Parkı’nda yapılması planlanan ‘Kültür Merkezi Projesi’ dün Fox TV’de İsmail Küçükkaya’nın haber konusu oldu. Canlı yayına bağlanarak proje ile ilgili konuşan Doç. Dr. Lütfü Savaş’a ‘yeşile dokunuyor musunuz, Başkanım?’ diye soran Küçükkaya’ya Savaş, ‘bir ağaca bile dokunmuyoruz’ dedi.

Dün Sabah Saat 09.17’de gerçekleşen Canlı yayın bağlantısında Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay’ın en önemli ihtiyaçlarından birinin kültür merkezi olduğunun altını çizdi.

Başkan Savaş, yeni proje ile Hatay’da tiyatro ve sergi etkinliklerinin gerçekleştirilebileceği ve konserler için gerekli akustik koşulların oluşturulacağı bir merkez inşa edileceğini ifade etti. Başkan Savaş, yapılacak olan kültür merkezi ve nikâh salonunun, kentin merkezinde sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklere katılmak isteyen vatandaşların, park sorunu yaşamayarak araçlarını hali hazırdaki otopark alanına park edebilecekleri şekilde projelendirildiğini açıkladı.

Başkan Savaş’a cevaben İsmail Küçükkaya da konunun takipçisi olacağının altını çizdi. Başkan Savaş’ın program bağlantısında son sözü, ‘zamanında parklar Toki’ye verilierken bugün tepki koyanlar neredeydi. Biz bir yeşile dokunmayacağız, tek ağaç kesilmeyecek. Mevcut yıkılan yerde inşa yapılacak’ dedi.

Haber: Ümit Sağaltıcı

Foto: Haber Merkezi

Share
317 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?