ÜST REKLAM

logo

reklam

‘YERLİ MALI YURDUN MALI ‘ DEDİLER

Tekebaşı Ortaokulu’nda Tutum, Yatırım Ve Türk Malları Haftasında ‘Yöresel Lezzetlerimiz’ adlı Kutlandı..

Her yıl 12 – 18 Aralık tarihleri arasında kutlanan Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası (Yerli Malı Haftası) kapsamında Tekebaşı Ortaokulu’nda etkinlik düzenlendi.

Tekebaşı Ortaokulu’nda gerçekleşen etkinliğe İlçemiz Kaymakamı Murat Kütük, Belediye Başkan Vekili Meltem Ahras Nural, İlçemiz Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo, Tekebaşı Mahalle Muhtarı Kenan Elmas,  Meydan Jandarma Karakol Komutanı Ferut Atar, Tekebaşı Aile Hekimliği Doktorları, Okul Müdürleri, Okul Aile Birliği Üyeleri, Veliler ve Öğrenciler katıldı.

Etkinlik ile ilgili kısa bir konuşma yapan MEB Müdürü Kapo, “sadece ilçemizde değil ülkemiz genelinde yerel ürünlerin yeniden hayat bulması ve tanıtılması adına güçlü ve güzel çalışmalar var. Bu organizasyonu düzenleyen Okul Yöneticileri, Okul aile Birliği Üyeleri ve velilerimize teşekkür ediyorum. Gerçekten etkinliği sahiplenmiş, ciddi emek sarf etmişler. Her şey birbirinden güzel, lezzetliydi. Kendilerine çok çok teşekkür ediyorum. Emeklerine sağlık” dedi.

Etkinlikte, öğrenci ve veliler yerli malların kullanımına teşvik edilirken, aynı zamanda yöresel ürünler de sergilendi. Sergilenen ürünler protokol ve misafirler tarafından yoğun ilgi gördü.

 

Share
338 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+10 = ?