“YEREL BASIN MUTLAKA DESTEKLENMELİ” « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

“YEREL BASIN MUTLAKA DESTEKLENMELİ”

Bu haber 18 Mart 2022 - 16:37 'de eklendi ve 132 kez görüntülendi.

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, parlamentonun önceki günkü oturumunda yaptığı konuşmada yerel basının sorunlarını konuştu.

Yerel basının desteklenmesi gerektiğini ifade eden Vekil Topal; “Yaşanan ekonomik krizin vurduğu sektörlerin biri de yerel basın kuruluşlarıdır. Artan kâğıt ve mürekkep maliyetlerine ek olarak külfet hâline gelen elektrik faturaları ve ulaşım giderleri de eklenince birçok yerel gazetemiz yayın hayatına son vermek zorunda kaldı. Dijital medya baskısını üzerinde hisseden yerel gazeteler iflasın eşiğine geldi. Birçok gazete, çalışanlarını işten çıkararak bir iki kişiyle ayakta durmaya çalışıyor. İlan verme koşullarını da düşündüğümüzde bu gazetelerin yaşama şansı yoktur maalesef. Bir an önce ekonomik destek yapılmalı, kamuya olan borçları faizsiz olarak ötelenmeli, çalışanların vergi ve SGK primleri bizzat kamu tarafından ödenmelidir. Hükûmete sesleniyorum: Yerel medyaya destek verin, unutmayın ki yerel demokrasimizin en büyük teminatı yerel basınımızdır.” Dedi.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı